Když je všechno na cestě ke zkáze: Úvahy o konci a cíli kultury a modernity

Když je všechno na cestě ke zkáze: Úvahy o konci a cíli kultury a modernity - Fabrice Hadjadj | Jesuslecitona.org

.... 3. Fabrice Hadjadj: Když je všechno na cestě ke zkáze: Úvahy o konci a cíli kultury a modernity, překlad Pavla Doležalová (CDK) ... Když je všechno na cestě ke zkáze | Dumknihy.cz - knihy po ... ... . Žádná zkáza, ale naděje a radost vycházejíc­í z „radostné zvěsti". Každá tma je jen prostor pro nové světlo aneb zpívejte Hospodinu píseň novou. Když je všechno na cestě ke zkáze - Úvahy o konci a cíli kultury a modernity. Fabrice Hadjadj. CDK (2019) 9,49 ... Cesty z postmodernismu jsou jednak filosofickou diagnózou doby, jednak nástinem obrysů možné budoucí kultury. ... Praktická teologie | Knihy.ABZ.cz ... . CDK (2019) 9,49 ... Cesty z postmodernismu jsou jednak filosofickou diagnózou doby, jednak nástinem obrysů možné budoucí kultury. ... Když je všechno na cestě ke zkáze - Úvahy o konci a cíli kultury a modernity ... Když je všechno na cestě ke zkáze - Úvahy o konci a cíli kultury a modernity autor: Hadjadj Fabrice doporučená cena: 248 Kč naše cena:231Kč Když je všechno na cestě ke zkáze : úvahy o konci a cíli kultury a modernity. 1. vydání. Brno : Centrum pro studium demokracie a kultury, 2019. 171 stran ;. ISBN 978-80-7325-474-2. LEBEDA, Jan. Díkuvzdání : dvě promluvy v katedrále svatovítské. Vydání druhé. Praha : Stanislav Juhaňák - Triton, 2019. 63 stran ;....

INFORMACE

AUTOR
Fabrice Hadjadj
DIMENZE
10,39 MB
NÁZEV SOUBORU
Když je všechno na cestě ke zkáze: Úvahy o konci a cíli kultury a modernity.pdf

POPIS

Eseje a přednášky sebrané v této knize krouží kolem tématu krize, proměny či dokonce zkázy světa. Autor si všímá především toho, jak se v současných apokalyptických náladách, které přicházejí po staletích moderní víry v pokrok a světlé zítřky, rodí nové ideologické představy o „spáse světa“ a jak tyto ideologie ohrožují lidskost člověka. Podrobně to dokládá např. na hlubinné ekologii, která si přeje vymření druhu homo sapiens, nebo alespoň jeho návrat do pralesa, na náboženském fundamentalismu, který se chce vrátit před moderní dobu a násilím zorganizovat svět podle svatých knih, nebo na technokratickém utopismu, který vidí záchranu v příchodu kyborga – člověka propojeného s počítačem. Fabrice Hadjadj bere současnou krizi velmi vážně. Chápe ji však jako příležitost, dokonce jako „milost“, díky níž se můžeme osvědčit jako křesťané, jako ti, kdo hájí lidskost člověka, jako ti, kdo jsou pro druhé nadějí v neradostném čase. V jeho knize ovšem nenajdete nějaké „výlevy o konci světa“, ale inspirativní úvahy o podstatě kultury, lidství a nakonec i o tom, jak žít a hlásat evangelium v technologické době.

Chcete si přečíst knihu?Když je všechno na cestě ke zkáze: Úvahy o konci a cíli kultury a modernity ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Fabrice Hadjadj. Číst Když je všechno na cestě ke zkáze: Úvahy o konci a cíli kultury a modernity Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY