Papež Pavel VI. člověk dialogu

Papež Pavel VI. člověk dialogu - Agostino Casaroli, | Jesuslecitona.org

...m vykořisťováním přírody riskují, že ji zničí a že se sami stanou obětí tohoto hanobení" ... Papež Pavel VI. člověk dialogu - Jaroslav Šebek | Knihy.ABZ.cz ... .[2 ... Pavel VI. vedl církev v obtížné době plné proměn. Zažil dvě světové války. Dovedl do úspěšného konce Druhý vatikánský koncil. Papež Pavel VI. člověk dialogu Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek. 169 Kč ... Podobné jako Papež Pavel VI. člověk dialogu. Králík je taky jenom člověk. 256,- Kč ... Title Sources; Ageing as an Important Risk Factor for Cancer. Církev a II. vatikánsk ... Noví světci: Pavel VI. - Církev.cz ... . 256,- Kč ... Title Sources; Ageing as an Important Risk Factor for Cancer. Církev a II. vatikánský koncil, 2015: Kristus, Duch a jednota církve v dějinách ekleziologie J. A. Möhlera Pavel VI. zatím co se přátelil s disidenty, heretiky, světáky, odbojníky, bezvěrci a členy všech náboženství, choval trvalé a neoblomné nepřátelství vůči obráncům katolické víry. Pavel VI. odmítl přijmout 4000 tradičních katolíků z celého světa, ale přijal na audienci skupinu talmudských židů a patriarchu bonzů....

INFORMACE

AUTOR
Agostino Casaroli,
DIMENZE
6,32 MB
NÁZEV SOUBORU
Papež Pavel VI. člověk dialogu.pdf

POPIS

Život a působení papeže Pavla VI. (1897–1978) by měl znát každý, kdo chce dobře porozumět církvi v dnešním světě. Pavel VI. vedl církev v obtížné době plné proměn. Zažil dvě světové války. Dovedl do úspěšného konce Druhý vatikánský koncil. Vyrovnával se s revoluční atmosférou 60. let a o několik let později s fenoménem terorismu. Sepsal nádherné vyznání víry (Krédo Božího lidu) i kontroverzně přijímanou encykliku (Humanae vitae). Otevíral se ekumenickým snahám, rozvíjel mezináboženský dialog a cíle komunikoval se světovými lídry i s OSN. Záleželo mu na pronásledovaných křesťanech v zemích za železnou oponou, kvůli čemuž volil mnohdy riskantní postupy. Ze srdce miloval našeho kardinála Josefa Berana. Historická črta Jaroslava Šebka a vzpomínky Agostina Casaroliho přibližují i jeho osobní vlastnosti. Jak řekl papež František: "Velikost Pavla VI. září v jeho pokoře."

Chcete si přečíst knihu?Papež Pavel VI. člověk dialogu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Agostino Casaroli,. Číst Papež Pavel VI. člověk dialogu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY