O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu

O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu - Anthony Zee | Jesuslecitona.org

...oru. 1 2 3... Tituly od Anthony Zee na Martinus ... O gravitaci - Zee Anthony | Artforum - dobrodružstvo myslenia ... .sk. Skvelý zákaznícky servis, knihomoľské akcie a zľavy. Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo. rozšírené hľadanie. Odporúčame; Pripravujeme; Novinky; Antikvariát; Inde nekúpite; 0,00 € 0 ks tovaru O gravitaci (Stručné pojednání o závažném tématu) Anthony Zee • Argo, Dokořán, 2019 . Na skladě . Na skladě, objednávejte ale rychle. Gravitace je jednou ze čtyř základních fy ... Zee Anthony: O gravitaci - Stručné pojednání o závažném ... ... . Gravitace je jednou ze čtyř základních fyzikálních sil; je nejnápadnější - ani naprostý laik nepřehlédne, že věci padají k zemi - a paradoxně zároveň nejslabší (gravitace ... O gravitaci - Stručné pojednání o závažném tématu. Láska ducha - Co k ní vede a jak jí lze dosáhnout. Spojenci na celý život. Modelování mezní vrstvy atmosféry. Obchodní podmínky Náš magazín o knihách [email protected] Doprava Kontakt 602 323 181....

INFORMACE

AUTOR
Anthony Zee
DIMENZE
6,11 MB
NÁZEV SOUBORU
O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu.pdf

POPIS

Gravitace je jednou ze čtyř základních fyzikálních sil; je nejnápadnější – ani naprostý laik nepřehlédne, že věci padají k zemi – a paradoxně zároveň nejslabší (gravitace celé zeměkoule nedokáže strhnout maličký magnet z ledničky). Autor vykládá vztah gravitace a ostatních sil, rekapituluje, jak byla gravitace vnímána a vykládána, a zastavuje se zejména u Newtonova gravitačního zákona, který po tři století postačil k popisu gravitačního působení v okolí zeměkoule. Pak ovšem přišel Albert Einstein a svou obecnou teorií relativity popsal gravitaci obecněji, a vzal v úvahu i jevy, o kterých nemohl mít Newton ani tušení – nepředstavitelné rozměry vesmíru a těles, která v něm existují, působení gravitace na světlo či na tvar prostoročasu. Autor se věnuje i nedávnému zachycení gravitačních vln, které Einstein předpověděl v době, kdy neexistovaly nástroje, jak jeho předpověď potvrdit či vyvrátit.

Chcete si přečíst knihu?O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anthony Zee. Číst O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY