Jak šel čas...: Vzpomínky zápasníka a kaskadéra

Jak šel čas...: Vzpomínky zápasníka a kaskadéra - Karel Engel | Jesuslecitona.org

...roku 1920, ve které poprvé zaznělo slovo robot, náleží do žánru sci-fi ... Jak šel čas... - Engel Karel - Knihkupectví Ládví ... . Ústředním tématem je zkáza lidstva skrze příliš vyspělou techniku, která se vymkla kontrole. Autorovy vzpomínky na dětství nás zavádějí povětšinou na víkendovou vilu v Provenci, kde malý Marcel zažívá na svých výpravách po přírodě mnohá dobrodružství a příhody. Většinou mu společníky dělá buď mladší bratr Paul nebo jeho nový kamarád Lili, místní kluk, který zná okolí lépe, než své boty. Téma bila lucie na wiki.blesk.cz. Přečtěte si veškeré aktuální infor ... Vzpominky na afriku film | Sleviste.cz ... . Téma bila lucie na wiki.blesk.cz. Přečtěte si veškeré aktuální informace o tématu bila lucie - nejnovější články, aktuality, fotografie, videa. Kompletní zpravodajství na wiki.blesk.cz Program doplní projekce dalších Teboulových dokumentárních snímků Yves Saint Laurent 5, avenue Marceau a Yves Saint Laurent, jak šel čas. Sekce ELLE(S) dále připomene filmy, ve kterých hlavní role ztvárnily filmové hvězdy 60. a 70. let jako jsou Brigitte Bardot , Catherine Deneuve , Jeanne Moreau , Isabelle Huppert , Fanny ... Přečtěte si o tématu "filmy lidou or baarovou".Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíběnějších článků s klíčovými slovy "filmy lidou or baarovou", které hledáte.V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa k tématu "filmy lidou or baarovou". Heureka.cz vám poradí, jak vybírat Knihy. Máte vybrané filtry: životopisy, 2018 a více Jednadvacetiletého Jaroslava Cibulku komunistický soud poslal na 22 let do vězení, jak jste slyšeli v první části jeho vzpomínek. Po měsících v Kartouzích, na Mírově a jáchymovském táboře Barbora se ocitl v příbramském uranovém lágru Bytíz. Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším domě přitom bydlí herečka Sharon Tate, kterou se chystají zabít stoupenci Charlese Mansona, a kdo ví, co všechno se Tarantinovi do filmu ještě vejde. Šel si tedy svou cestou a natočil svůj první, krátkometrážní animovaný film Vincent (1982). Následující krátký film Frankenweenie (1984) byl hraný. Když ho zhlédl Paul Reubens , komik s „beanovským" alter-egem Pee-Wee Hermanem, rozhodl se Burtona angažovat jako režiséra filmu s jeho postavičkou, známou už z ... Jeden z nejslavnějších českých kaskadérů Jaroslav Tomsa (80) včera slavil kulatiny. Podělil se s Bleskem o své vzpomínky. Muž, který hrál ve více než stovce filmů a v mnoha seriálech, svěřil své nejtajnější pocity....

INFORMACE

AUTOR
Karel Engel
DIMENZE
12,25 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak šel čas...: Vzpomínky zápasníka a kaskadéra.pdf

POPIS

Jaké bylo stát u vzniku kaskadérské skupiny v bývalém Československu? Máte rádi “drby“ z filmového zákulisí? Zajímáte se o sportovce a sportovní povídky? To vše najdete ve skvělém čtení na ukrácení dlouhých chvil nebo pro získání nových pohledů na sportovní osobnosti. První polovina je věnována vzpomínkám na kaskadérské příhody, druhá část je osobním zamyšlením nad sportovními postavami. V autorově pojetí poznáte jména jako je Dana a Emil Zátopkovi, František Tikal, Július Torma, Luboš Ogoun, Jan Veselý, Svatopluk Pluskal a další. Nebojte se spojit film a sport stejně jako autor, mistr republiky a dlouholetý reprezentant v zápasu, člen olympijského hnutí a filmový kaskadér. Mezi povídkami jsou autorovy básně, které ho ovlivnily při someliérském výzkumu. Není bez zajímavosti se kouknout vždy na konec básně, kde je přesně uveden druh vína, který to způsobil.

Chcete si přečíst knihu?Jak šel čas...: Vzpomínky zápasníka a kaskadéra ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Engel. Číst Jak šel čas...: Vzpomínky zápasníka a kaskadéra Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY