Drama jako básnické dílo

Drama jako básnické dílo - Jiří Veltruský | Jesuslecitona.org

... všechny žánry literární tvorby, patří k jednomu z nejbohatších a nejvšestrannějších v české literatuře ... Drama jako básnické dílo - Masaryk University ... . Kniha Drama jako básnické dílo(Jiří Veltruský, Veltruský Jiří) za skvelú cenu v internetovom kníhkupectve moja-kniha.sk. Objavte aj ďalšie knihy najlacnejšie na internete. +421 907 989 588 (po-pia: 09:00-15:00) Drama jako básnické dílo. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a ... Drama as literature (Book, 1977) [WorldCat.org] ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Nerudovo básnické dílo představovalo z počátku pohled zdola, s osobní citovou účastí. První sbírka nebyla doceněna ani Boženou Němcovou, Františkem Palackým či Josefem Václavem Fričem. Postupně se v Nerudově básních projevoval zájem o národ a jeho sebeuvědomění. VELTRUSKÝ, Jiří. Drama jako básnické dílo.Edited by Ivo Osolsobě. Vyd. 1. Brno: Host, 1999. 168 s. ISBN 80-86055-60-4. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Zboží ze stejné kategorie - Drama jako básnické dílo. Ti...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Veltruský
DIMENZE
11,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Drama jako básnické dílo.pdf

POPIS

Veltruského studie vyšla poprvé již v roce 1942, její tehdejší podoba však byla na mnoha místech cenzurována. Naše vydání představuje jednak návrat k její autentické podobě, jednak — díky komentáři doc. Iva Osolsobě — důležitou rekonstrukci autorových myšlenkových východisek, díky nimž je možné následně pochopit i jeho další, exilové práce. Veltruský na konkrétním materiálu dramatické literatury české a světové aplikuje strukturní postupy svého učitele J. Mukařovského a promýšlí drama už nikoli jako útvar vně jazyka, ale jako součást slovesného umění. Zmíněný komentář Iva Osolsobě představuje nejen zasvěcenou analýzu Veltruského teoretických názorů a přístupů, ale zároveň seznamuje s autorovým životem doma i v exilu.

Chcete si přečíst knihu?Drama jako básnické dílo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Veltruský. Číst Drama jako básnické dílo Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY