Furyborn

Furyborn - Claire Legrand | Jesuslecitona.org

...Furyborn. El origen de las dos reinas (Empirium, ... Furyborn (Empirium Trilogy Series #1) by Claire Legrand ... ... ... Read a full summary of Furyborn, the first book in the Empirium series. This page is full of spoilers, so beware! If you are looking for a spoiler-free review, check our rapid review. If you need a refresher on what happened in Furyborn, then you are in the right place! Author Claire Legrand. Ratings 4.1 stars on Amazon 3.89 stars on Goodreads "Furyborn by Claire Legrand is the epic start to a YA fantasy trilogy focused on two very different and fascinating young women, a delicious villain, non-stop action, and heart-pounding romance. A fantastic read!" About Kingsbane: Rielle is t ... Amazon.com: Furyborn (The Empirium Trilogy) (0760789267765 ... ... . A fantastic read!" About Kingsbane: Rielle is the anointed Sun Queen, tasked with proving to the people she is unequivocally loyal to the crown. While she tries to maintain a public facade, she also attempts to secretly close the gate to the angels…and avoid the devious angel Corien, who haunts her dreams. A furyborn weapon draws power from the anger and frustration the wielder feels when battling foes that refuse to die. Each time the wielder damages an opponent with the weapon, its enhancement bonus increases by +1 when making attacks against that opponent (to a maximum total enhancement bonus of +5). Parents need to know that Furyborn is the first in a compelling fantasy trilogy by author Claire Legrand. Set in an alternative universe where angels can telepathically communicate with humans, and select humans possess mastery of an element, the bestselling book follows two young women warriors (one a paid bounty hunter/assassin, the other a ... Furyborn was an amazing and exhilarating read, and it was so difficult to put this b...

INFORMACE

AUTOR
Claire Legrand
DIMENZE
8,32 MB
NÁZEV SOUBORU
Furyborn.pdf

POPIS

Furyborn je první díl bestsellerové trilogie Empirium. Neuvěřitelně originální fantasy, které by vám rozhodně nemělo uniknout, vypráví příběh dvou nezávislých mladých žen, které od sebe dělí celá století a které mají moc zachránit svůj svět. A nebo ho zničit.Když útočníci přepadnou jejího nejlepšího přítele, Rielle Dardenne riskuje všechno, aby ho zachránila. Aby prokázala, že je jednou z prorokovaných královen - královny světla a královny krve - musí jako královna Slunce podstoupit sedm magických, elementárních zkoušek. O tisíc let později je královna Rielle pro Elianu Ferracoru jen pohádkou. Do momentu než se sama zaplete do kosmické války a než se jejich příběhy navzájem propletou.

Chcete si přečíst knihu?Furyborn ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Claire Legrand. Číst Furyborn Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY