Jak rozumět českému dramatu 19. století

Jak rozumět českému dramatu 19. století - Zuzana Sílová (ed.), | Jesuslecitona.org

...itému ocenění a dramaturgickému využití brání na prvním místě vzdálenost jejich jazyka od současné češtiny ... Autor - Šotek - Milan Šotek | Knihy.ABZ.cz ... . Jak rozumět českému dramatu 19. století Milan ... Tato monografie zachycuje tradici českého komediantství od konce 18. století až po druhou světovou válku, takže se v ní setkávají první komici ještě z doby Vlastenského divadla či Josefa Kajetána Tyla s hvězdami českého meziválečného filmu. Cesty loutkářů Brátů a Pratte Evropou 18. a 19. století. Lukáš Jiřička Identita v době otřesu. Kolektiv Z poz ... Jak rozumět českému dramatu 19. století - Portaro ... ... . Cesty loutkářů Brátů a Pratte Evropou 18. a 19. století. Lukáš Jiřička Identita v době otřesu. Kolektiv Z pozůstalosti Jana Malíka. Arnold Aronson Americké avantgardní divadlo. Zuzana Sílová, Milan Šotek (eds.) Jak rozumět českému dramatu 19. století. Alois Tománek 4. Jak rozumět českému dramatu 19. století / uspořádali Milan Šotek, Zuzana Sílová Praha : NAMU, 2019 -- 130 stran ISBN 978-80-7331-499-6 Sign.: II 116725V1 literatura ; drama ; čeština ; česká literatura ; literární adaptace ; interpretace a přijetí literárního díla ; století 19 ; století 21 Nakladatelství akademie múzických umění v Praze. Provozní doba. Vážení zákazníci, na základě nařízení vlády rušíme do odvolání vyzvedávání objednávek s osobním odběrem. Jak rozumět českému dramatu 19. století Šotek Milan, Sílová Zuzana … Plnému porozumění českým hrám psaným v 19. století - a v souvislosti s tím i jejich…...

INFORMACE

AUTOR
Zuzana Sílová (ed.),
DIMENZE
7,68 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak rozumět českému dramatu 19. století.pdf

POPIS

Plnému porozumění českým hrám psaným v 19. století – a v souvislosti s tím i jejich náležitému ocenění a dramaturgickému využití – brání na prvním místě vzdálenost jejich jazyka od současné češtiny. Možnosti dramatu se do značné míry rovnají možnostem jazyka. A rozvoj těchto možností přebírá jako svůj úkol také drama coby slovesný útvar prostředkující vztah mezi mluvní a písemnou i písemnou a mluvní podobou jazykového vyjadřování.Třetí svazek z řady studijních textůústavu teorie scénické tvorby DAMU přináší výběr z dobových dramatických textů, adaptací a tepretických studií, které se této problematiky dotýkají.

Chcete si přečíst knihu?Jak rozumět českému dramatu 19. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zuzana Sílová (ed.),. Číst Jak rozumět českému dramatu 19. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY