Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14

Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14 - Philippe Nemo | Jesuslecitona.org

... jsou: 1. antická řecká obec spojená se svobodou občana, která je zajištěna zákonem a podporována ... Nové knihy - Knihovna společenských věd T.G. Masaryka v ... ... ... Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14. Bílá místa české historie 1: 17. století ... Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14. Úvod do podnikové ekonomiky. Kořeny 3. díl. Zlatý řez 36: Architektura a člověk. ... Strach nás ochromil: Tragický nálet na Prahu 14. února 1945 v souvislostech. Slované v Čechách. Archeologie 6.-12. století ... Knihovna společenskýc ... Nové knihy - Knihovna společenských věd T.G. Masaryka v ... ... . února 1945 v souvislostech. Slované v Čechách. Archeologie 6.-12. století ... Knihovna společenských věd T. G. Masaryka v Jinonicích je jednou z knihoven Univerzity Karlovy a vznikla sloučením původních katederních knihoven. Najdete nás v prostorách jinonického areálu UK Knihovna společenských věd T. G. Masaryka v Jinonicích je jednou z knihoven Univerzity Karlovy a vznikla sloučením původních katederních knihoven. Najdete nás v prostorách jinonického areálu UK Ochrana osobních údajů. Tato stránka používá službu Google Analytics, poskytovan...

INFORMACE

AUTOR
Philippe Nemo
DIMENZE
10,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14.pdf

POPIS

Brilantní esej Co je Západ? se pokouší podnětně i provokativně vyjádřit, v čem spočívá specifičnost historického vývoje západního světa. Autor v této souvislosti poukazuje na pět evropských „vynálezů", kterými jsou: 1. antická řecká obec spojená se svobodou občana, která je zajištěna zákonem a podporována objevem vědy a školy; 2. právně zajištěné soukromé vlastnictví a humanismus antického Říma; 3. etická a eschatologická revoluce způsobená Biblí; 4. tzv. papežská revoluce, jež umožnila první skutečnou syntézu „Athén", „Říma" a „Jeruzaléma"; 5. novověká liberální demokracie a pluralismus, které umožnily rozvoj západní vědy, politiky a ekonomie. Phillipe Nemo je francouzský filosof, politolog a historik. Působil v Institutu Augusta Comta, na Vysoké škole obchodní v Paříži a ve Výzkumném ústavu filosofie ekonomie. Spolupracuje s rozhlasovou stanicí France Culture. Přispěl rozhodující měrou ke znalosti díla F. von Hayeka ve Francii. Je mj. autorem knih Histoire des idées politiques dans l'Antiquité et au Moyen Âge (1998) a Histoire des idées politiques aux Temps modernes et contemporains (2002).

Chcete si přečíst knihu?Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Philippe Nemo. Číst Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY