Halík Tomáš - Smířená různost: Rozhovor

Halík Tomáš - Smířená různost: Rozhovor - Tomasz Dostatni, | Jesuslecitona.org

...3/6499325. Kontaktná osoba Róbert Tichý ... Tomáš Halík - Wikipedia ... . [email protected] Smířená různost Tomáš Halík. Běžná cena: ... V Portálu již vydal knižní rozhovor Ptal jsem se cest (1997, 2010). Tomasz Dostatni je dominikánský kněz, publicista, v 90. letech působil v Praze, kde se zasloužil o rozvoj polsko-českých vztahů mezi umělci, intelektuály a významnými osobnostmi veřejného života. ... Popisek: Tomáš Halík na přednášce v Písku reklama. Halík kritikou reaguje jednak na Dukův ... Rozhovory | Halík Tomáš: Smířená různost | Nakladatelství ... ... . Halík kritikou reaguje jednak na Dukův nedávný rozhovor pro LN, v němž kardinál odmítl Halíkovo vystupování v otázce uprchlické krize. A také na to, že Duka při svatojánských slavnostech usedl do zlatého kočáru. Msgr. Professor Tomáš Halík is Professor of Philosophy at the Institute of Philosophy and Religious Studies at Charles University in Prague. He specializes in philosophy of religion and sociology of religion, interreligious dialogue and dialogue between believers and nonbelievers. ... Smířená různost (Concerned Diversity) Úvahy na prahu ... Foto: halik.cz Popisek: Filozof a katolický kněz Tomáš Halík reklama Vysokoškolský pedagog a publicista Daniel Solis dal 5. srpna letošního roku podnět Radě vlády pro vědu, výzkum a inovaci (RVVI), jejímž předsedou je ze své funkce předseda vlády Jiří Rusnok, k tomu, aby byly některé Halíkovy knihy vyřazeny z RIV s tím, že nesplňují podmínky odborné knihy. Halík Tomáš: Smířená různost Autor: Dostatni, Tomasz a Halík, Tomáš Nakladatel: Portál EAN: 9788073678609 ISBN: 978-80-7367-860-9 Popis: 1× kniha, vázaná, 216 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2011 Tomáš Halík: prezident Českej kresťanskej akadémie: Tomáš Halík v novembri 2007: Štát pôsobenia: Česko-Slovensko Česko: Biografické údaje; Narodenie: 1. jún 1948 (71 rokov) Praha, ČSR: Svätenia Halík Tomáš: Smířená různost Tomasz Dostatni, Tomáš Halík. 309 Kč ... Dobrou knihou za rok 2018 je knižní rozhovor s P. Ladislavem Heryánem U Božího Mlýna. Každoročně vyhlašuje Katolický týdeník knižní anketu. A má poslední dobou několik stálic - Ladislava Heryána, novináře a iniciátora knižních rozhovorů ... Tomáš Halík / smířená různost a univerzitou, mezi katolíky a evangelíky, mezi křesťany a Židy a lid­mi různých náboženství a kultur, mezi Čechy a Němci apod. Tento důraz trvá. Tomáš Halík (Czech: [ˈtoma:ʒ ˈɦali:k]; born 1 June 1948) is a Czech Roman Catholic priest, philosopher, and theologian. He is a professor of Sociology at the Charles University in Prague, pastor of the Academic Parish by St. Salvator Church in Prague, and president of the Czech Christian Academy. Si...

INFORMACE

AUTOR
Tomasz Dostatni,
DIMENZE
3,70 MB
NÁZEV SOUBORU
Halík Tomáš - Smířená různost: Rozhovor.pdf

POPIS

V novém knižním rozhovoru se oba protagonisté pokoušejí stanovit souřadnice duchovní mapy postkřesťanského a postnáboženského člověka dneška, jemuž především je kniha určena. Studentský farář, ale i filozof a zasvěcený interpret současných myšlenkových a náboženských proudů, Tomáš Halík, se spolu se svým interviewerem snaží postihnout základní otázky moderny: Potřebuje tento svět ještě Boha, a je-li tomu tak, jaký je tento Bůh? Je v různosti pohledů na existenci člověka a jeho bytí možné smíření a syntéza? Je dialog mezi různými pravdami víry a náboženství vůbec možný? Prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D., je vzděláním filozof, sociolog, teolog a religionista. Nyní působí jako profesor FF UK, farář Akademické farnosti v Praze, prezident České křesťanské akademie a člen Evropské akademie věd a umění. Je nositelem mnoha mezinárodních i domácích ocenění. Jeho knihy a články vycházejí v řadě světových jazyků. V Portálu již vydal knižní rozhovor Ptal jsem se cest (1997, 2010). Tomasz Dostatni je dominikánský kněz, publicista, v 90. letech působil v Praze, kde se zasloužil o rozvoj polsko-českých vztahů mezi umělci, intelektuály a významnými osobnostmi veřejného života. Žije v polském Lublinu, kde stojí v čele nadace Ponad granicami. Do roku 2000 vedl nakladatelství W drodze. Je autorem televizních pořadů Rozmowy w drodze. Angažuje se v ekumenickém dialogu mezi církvemi, Židy a křesťany a muslimy a křesťany. Je autorem několika knih.

Chcete si přečíst knihu?Halík Tomáš - Smířená různost: Rozhovor ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomasz Dostatni,. Číst Halík Tomáš - Smířená různost: Rozhovor Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY