Stalo se prvního září

Stalo se prvního září - Pavol Rankov | Jesuslecitona.org

.... Stalo se prvního září je román o lásce, pokud ji vyšší moc dovolí ... E-kniha: Stalo se prvního září (nebo někdy jindy) | Knihy ... ... . Pavol Rankov (nar. 1964) patří k nejvýznamnějším současným slovenským spisovatelům střední generace. Vydal sbírky povídek S odstupom času (1995), My a oni / Oni a my (2001) a roku 2004 pak knihu V tesnej blízkosti. 240 1 0 %a Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy) %l (czes.) 245 1 0 %a Stalo se prvního září (nebo někdy jindy) : %b historický román z let 1938 až 1968 / %c [Pavol Rankov ; ze slovenského originálu přeložil Miroslav Zelinský]. Děj románu se odehrává v letech 1938-1968. Vážení čtenáři, při o ... Stalo se prvního září - Pavol Rankov | Databáze knih ... . Děj románu se odehrává v letech 1938-1968. Vážení čtenáři, při objednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nov ... Stalo se prvního září. Celkové hodnocení ... Mezi řádky se v těchto dopisech dalo vyčíst, jak otce stále ještě mrzí, že ve čtyřicátém osmém nechtěl Gabriel vycestovat do Izraele s ním. Ale nebyl to už hněv, jen smutek. Gabriel cítil, jak moc se o něho otec bojí, ale pořád zůstával nějak zatrpklý. - RANKOV, Pavol. Stalo se prvního září (nebo někdy jindy ... 233 videos Play all Stalo se - Show Jana Krause ᚾᛖᚳᛏᛁ ᛏᚩ Oldřich Kaiser & Jiří Lábus - Záchrana sebevraha - Duration: 8:39. SUPRAPHON 206,618 views První zářijový den není na historické události kdovíjak bohatý. Kromě roku 1939 mě vlastně nenapadá žádný jiný významný letopočet. Kdo dnes ví, co se stalo toh Pavol Rankov: Stalo se prvního září (nebo někdy jindy), Host, Brno 2010, 320 stran. Děj románu se odehrává v letech 1938-1968. Zachycuje osudy tří kamarádů usilujících o lásku jedné ženy. Jejich příběhy vykresluje Rankov na pozadí zlomových historických událostí - Mnichov, druhá světová válka, komunistický převrat v únoru 1948, politické procesy padesátých ... Stalo se prvního září (nebo někdy jindy) historický román z let 1938 až 1968 historický román slovenská literatura. Pavol Rankov, překlad Miroslav Zelins...

INFORMACE

AUTOR
Pavol Rankov
DIMENZE
6,88 MB
NÁZEV SOUBORU
Stalo se prvního září.pdf

POPIS

Děj románu se odehrává v letech 1938-1968. Zachycuje osudy tří kamarádů usilujících o lásku jedné ženy. Jejich příběhy vykresluje Rankov na pozadí zlomových historických událostí - Mnichov, druhá světová válka, komunistický převrat v únoru 1948, politické procesy padesátých let či pokus o reformy a následná sovětská okupace v srpnu 1968. Žádná historická katastrofa, národnost nebo víra však nedokázala zničit přátelství těchto mužů, ačkoliv proti sobě stáli jako rivalové v lásce. Prvního září 1938 se spolu setkají na koupališti, aby soutěžili o lásku krásné Márie. Jejich "boj" potom pokračuje dalších třicet let spolu se zápasem Slovenska o místo v dějinách Evropy. Stalo se prvního září je román o lásce, pokud ji vyšší moc dovolí.

Chcete si přečíst knihu?Stalo se prvního září ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavol Rankov. Číst Stalo se prvního září Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY