Chladnou zemí

Chladnou zemí - Jáchym Topol | Jesuslecitona.org

...ovým dějem. Lakonicky vyprávěný příběh je archeologií hrůzy, vrstvu za vrstvou ... Chladnou zemí (Book, 2009) [WorldCat.org] ... ... Memorialization of the Holocaust in Western and Eastern Europe: Jáchym Topol's Chladnou zemí (Prague: Torst, 2009) Chladnou zemí Topol Jáchym. Pátrání po stopách dějin se stejně jako u Topolových předchozích próz i v této novele proplétá se surreálně-karnevalovým dějem. Lakonicky vyprávěný příběh je archeologií hrůzy, vrstvu za vrstvou odkrývá území novější evropské minulosti. O čem je kniha Chladnou zemí? Pátrání po stopách dějin se stejně jako u Topolov ... Torst - informace o knize ... . O čem je kniha Chladnou zemí? Pátrání po stopách dějin se stejně jako u Topolových předchozích próz i v této novele proplétá se surreálně-karnevalovým dějem. Lakonicky vyprávěný příběh je archeologií hrůzy, vrstvu za vrstvou odkrývá území novější evropské minulosti. Ve chvíli, kdy umírají poslední ... "The original Czech edition was published in 2009 under the title Chladnou zemi by nakladatelaství Torst"--Title page verso. Awards: English PEN Award. Description: 166 pages ; 22 cm: Other Titles: Chladnou zemi. Responsibility: Jáchym Topol ; translated from the Czech by Alex Zucker. Výstava Chladnou zemí představila práce doktorandů (například Petr Kunčík, Marta Svobodová, Michal Maruška či Ondřej Navrátil), současných učitelů (Jiří Havlíček), absolventů katedry VV,ale zároveň také FAVU (Petr Kovář, Zuzana Strakošová) a umělců, kteří na katedře výtvarné výchovy dříve učili (Petr ... V recenzi na novou novelu Jáchyma Topola, Chladnou zemí, na serveru Aktuálně.cz píše Lukáš Novosad, že je rozdělena do dvou „dějových bloků" a že její autor je „spisovatel bez úcty k faktům" a jeho „lajdáctví" je až udivující. Ve skutečnosti je udivující především literárněvědná neznalost a s prominutím hlupáctví kvazirecenzenta....

INFORMACE

AUTOR
Jáchym Topol
DIMENZE
10,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Chladnou zemí.pdf

POPIS

Pátrání po stopách dějin se stejně jako u Topolových předchozích próz i v této novele proplétá se surreálně-karnevalovým dějem. Lakonicky vyprávěný příběh je archeologií hrůzy, vrstvu za vrstvou odkrývá území novější evropské minulosti. Ve chvíli, kdy umírají poslední příslušníci generace, která to vše ještě zažila, Topol ukazuje, jak jejich potomci bojují o uchování příběhů násilí, jež chápou jako poslední kotvu autenticity – a troskotají v soukolí komerce, muzealizace a politiky. Topolovi se obdivuhodným způsobem daří nebýt ani jednoznačný, ani neházet všechny hodnoty na postmoderní smetiště dějin. Na své cestě k masovým hrobům evropského Východu se z různých stran přibližuje k eticky dvojznačným otázkám a otřásá tak jakoby bezděčně a s jemnou ironií zdánlivě stabilním základem našeho historického sebevnímání.Za tuto novelu získal Jáchym Topol Cenu Jaroslava Seiferta 2010.

Chcete si přečíst knihu?Chladnou zemí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jáchym Topol. Číst Chladnou zemí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY