Sloky vánoční

Sloky vánoční - Jan Schneider | Jesuslecitona.org

...Napsal: Rýdl Z. / komentářů: 0. VÝBĚR Z NAŠÍ TVORBY ... VÁNOČNÍ POEZIE - VÁNOČNÍ BÁSNĚ - www.krasnevanoce.cz ... . Básně 8. třída. Básničky pro děti k recitaci 5. třída. Miloš Kratochvíl básně k recitaci ... Vtipné vánoční přání ... Sloky vánoční. Jan Schneider. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Produkt je vyprodaný. Jan Schneider (* 1934 v Písku) patří mezi nejvýraznější autory poetických textů z období „zlatých šedesátých let". ... Malá zmoklá slepice. Jiří Žáček. Koko-koko-kol ... Tichá noc, česká verze, 2 sloky, karaoke bez zpěvu - YouTube ... . ... Malá zmoklá slepice. Jiří Žáček. Koko-koko-kolegyně, kamarádky z ulice, ještě na to myslím s děsem - zdálo se mi včera, že jsem. malá zmoklá slepice! Vánoční kapr Jiří Žáček Vánoční kapr, ten má život krátký, vánoční kapr nenávidí svátky. Vánoční kapr na své rybí pouti nechce být pozřen, alebrž chce plouti. Chce klidně plouti nekonečnou tůní, kde kapří kmeti v bahně u dna trůní. Komu by bylo býti sežrán milé? Dejte si radši řízek nebo filé ... Sloky vánoční - - popis, komentáře a veškeré informace o knize....

INFORMACE

AUTOR
Jan Schneider
DIMENZE
12,86 MB
NÁZEV SOUBORU
Sloky vánoční.pdf

POPIS

Jan Schneider (* 1934 v Písku) patří mezi nejvýraznější autory poetických textů z období „zlatých šedesátých let“. Připomeňme jeho „chuligánské“ veršez pražského Semaforu Vo co de, komedie z divadla Rokoko Labyrint, Chan & Son, Čekání na slávu nebo texty šansonů pro Ljubu Hermanovou v Divadle Na Zábradlí, veršovanou burlesku v Divadle E. F. Buriana Poetikon a především první český muzikál Gentlemani s hudbou Bohuslava Ondráčka, který se hrál v Praze, Brně, Budapešti i v tehdy západoněmeckém Giessenu.. Také jiné Ondráčkovy melodie jsou nerozlučně spjaty s většinou Schneiderových textů z té doby. Písničky jako Don diri don, O baby, baby a Rekviem získaly prestižní ceny Intervize a na soutěžích Bratislavská lyra a Grand Prix Sopoty. Písničky Namaluj déšť, Hříbě, Hej, pane zajíci se řadily k hitům trojice Golden Kids Vondráčková – Kubišová – Neckář, kterou založil Bohuslav Ondráček. Píseň Magdaléna s hudbou Španěla L. E. Auteho má Marta Kubišová v repertoáru dodnes. Schneiderovým slovům z protestsongu Musím dál zpívat s hudbou Karla Kopeckého udělili na jaře 1969 tehdy ještě neznormalizovaní žurnalisté cenu českých novinářů, jenže nejvyšší stranická místa v duchu již nastupující normalizace televizní přenos z bratislavského festivalu zakázala a posléze postihl autora generální zákaz vůbec cokoliv publikovat. Na podzim roku 1969 se básník sešel v zahraničí s Karlem Krylem a jejich tvorba se pak ozývala na rozhlasových vlnách Svobodné Evropy. Ze světa se k jihočeskému rybníku Svět vrátil v roce 1991 - po návratu domů vydal pětadvacet nových knih a napsal recitál pro Martu Kubišovou Vítej, lásko.

Chcete si přečíst knihu?Sloky vánoční ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Schneider. Číst Sloky vánoční Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY