Židovská menšina za druhé republiky

Židovská menšina za druhé republiky - Miloš Pojar, | Jesuslecitona.org

...ikem republiky a rychlou integrací ztrácí Židé o č-ž hnutí zájem a vzniká větší prostor pro rozvoj sionistického hnutí, které se více zviditelnilo ... Zidovska mensina za druhe republiky | Sleviste.cz ... . ... Židovská menšina v meziválečném období Židovská menšina za druhé republiky. Praha: Židovské muzeum v Praze, 2007. 192 s. ISBN 978-80-86889-52-8. ... Židovská menšina za druhé republiky. autor neuveden. dostupnost neznámá ... Židovská menšina v Československu v letech 1956-1968. Židovská menšina v Československu po druhé světové válce. Stavěno anděly. Cesta života. Ce ... Zidovska mensina za druhe republiky | Sleviste.cz ... ... Židovská menšina v Československu v letech 1956-1968. Židovská menšina v Československu po druhé světové válce. Stavěno anděly. Cesta života. Cesta života Rabi Jehuda Leva ben Becalel (kol. 1525-1609) Ženy v Bibli, ženy dnes. ... Židovská menšina za druhé republiky. Antisemitismus za druhé republiky. ... Myslím, že i dobrý znalec poměrů první republiky může být překvapen rozsahem a podobou protižidovských bouří v českých zemích v letech 1918-22, jak je zaznamenávají studie v prvním ze sborníků. ... Židovská menšina v Československu ve 30. letech. Praha: Židovské muzeum v Praze ... Sborník Židovská menšina za druhé republiky si všímá různých aspektů života Židů/židů během krátkého, nicméně velmi vyhroceného období, které bývá nazýváno druhou československou republikou (říjen 1938 až 15. březen 1939). Sborník Židovská menšina za druhé republiky navazuje na předchozí dva sborníky: Židovská menšina v Československu ve dvacátých letech a Židovská menšina v... 60,00 Kč Detail Koupit Kultura za první republiky. modernismus; vznik na přelomu století; projevil se ve všech oblastech již před 1. světovou válkou; vznik samostatného Československa v roce 1918 - šance na kulturní rozvoj Čechů a Slováků Židovská menšina za druhé republiky 2007, M. Pojar. Sborník Židovská menšina za druhé republiky navazuje na předchozí dva sborníky: Židovská menšina v Československu ve dvacátých letech a Židovská menšina v Československu ve třicátých letech. Všímá si různých aspektů živo... Za druhé světové války ji nejprve dobyl Sovětský svaz a následně ji v letech 1941 až 1944 ovládalo nacistické Německo, kde byla součástí Generálního gouvernementu. V této době byla zlikvidována zdejší židovská menšina. Michal FRANKL, Druhá republika a židovští uprchlíci, in: Židovská menšina za druhé republiky. Sborník přednášek z cyklu ve Vzdělávacím a kulturním centru Židovského muzea v Praze v lednu až červnu 2007 , Praha 2007, s. 45-56 Za rok 2007 do České republiky imigrovalo rekordních 104,4 tisíce osob (o 36 tisíc více než v roce 2006). Roční přírůstek obyvatel registrovanou zahraniční migrací činil 35-36 tisíc v letech 2005-2006, 83,9 tisíce v roce 2007 a 71,8 tisíce osob v roce 2008....

INFORMACE

AUTOR
Miloš Pojar,
DIMENZE
9,45 MB
NÁZEV SOUBORU
Židovská menšina za druhé republiky.pdf

POPIS

Sborník Židovská menšina za druhé republiky navazuje na předchozí dva sborníky: Židovská menšina v Československu ve dvacátých letech a Židovská menšina v Československu ve třicátých letech. Všímá si různých aspektů života Židů/židů během krátkého, nicméně velmi vyhroceného období, které bývá nazýváno druhou československou republikou (říjen 1938 až 15. březen 1939). Autoři jednotlivých příspěvků patří k předním odborníkům na dané téma: např. Blanka Soukupová, koeditorka sborníku, si všímá postoje českožidovských asimilantů ke stále častějším projevům antisemitismu, Michal Frank se věnuje problému židovských uprchlíků, Jaroslav Šebek popisuje projevy antisemitismu v katolickém prostředí, Peter Salner a Valerián Bystrický rozebírají situaci na Slovensku, Yeshajahu Jelinek se věnuje situaci podkarpatoruských Židů apod. Sborník uzavírá sonda do života židovské menšiny na menším městě, které se po záboru pohraničí ocitlo mimo území Československa.

Chcete si přečíst knihu?Židovská menšina za druhé republiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Pojar,. Číst Židovská menšina za druhé republiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY