Tibet: Místa a historie

Tibet: Místa a historie - Pietro Verni | Jesuslecitona.org

...dává yr.no norský meteorologický ústav a NRK O stránkách yr ... Čína - Wikipedie ... .no a pocasi-online.cz Stránky yr.no poskytují kvalitní a velmi podrobnou předpověď počasí pro všechny státy a většinu měst Evropy včetně České republiky. K dispozici je také méně podrobná předpověď yr.no pro celý zbytek světa. Historie Umění Miniatury Knihy Ilustrace Umělci Modlitby Střední Věk Book of Hours: Illuminated Prayer Book for the Wealthy A book of hours was a prayer book containing prayers for specific hours of the day, days of the week, etc. Books of hours were usually beautifully illuminated. Kailás, kt ... Tibet - cestování, památky - CK China Tours ... . Books of hours were usually beautifully illuminated. Kailás, která se tyčí v západním Tibetu, je vysoká téměř sedm tisíc metrů a je posvátným a nedotknutelným místem hned pro čtyři náboženství - buddhismus, hinduismus, džinismus a staré šamanistické náboženství bönismus, které bylo proslulé černou magií, obětováním zvířat a možná i lidí a kultem démonů. Nejlepší místa pro speciální muzea - Toronto: Přečtěte si recenze a prohlédněte si fotografie atrakce Speciální muzea v Torontu, Kanada na Tripadvisoru....

INFORMACE

AUTOR
Pietro Verni
DIMENZE
3,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Tibet: Místa a historie.pdf

POPIS

Nádherné hory pokryté třpytivým ledem, vysokohorské pustiny se stády jaků a s kočovníky, velkolepé zbořené kláštery, nekonečné vzdálenosti a visuté mosty nad vířícími řekami uvádějí čtenáře do země obehnané zdmi zasněžených hor, jak o své zemi mluví samotní Tibeťané. V očích Západu se Tibet jeví jako izolovaná pevnost ukrytá za ochranným pásmem Himálaje, kde se zastavil čas. Zázračná, mystická, nehybná země působící téměř jako olejotisk. Ve skutečnosti byla vždy dějištěm změn, zemětřesení, válek, vpádů a porážek. I v nedávné minulosti se zmítala v politických otřesech, které ji náhle vymrštily na mezinárodní scénu dvacátého století a zaplétaly ji do rozmíšek různých mocností. Je to svět stále velmi živý, rozpolcený nesčetnými rozpory, kde se členové místní správy snaží smířit novou sociální situaci se starými tradicemi, svatyně si ještě všímají hlasu horských božstev a mniši horlivě hájí buddhistické náboženství v téměř dojímavé směsi tradice a modernosti. Kniha ilustrovaná překvapujícími fotografiemi uvádí čtenáře do Tibetu, jeho světa a způsobu života a obrací se na ty, kdo kromě starých a nových mýtů chtějí pochopit kaleidoskop podob existujících vedle sebe v každodenním životě Sněžné země.

Chcete si přečíst knihu?Tibet: Místa a historie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pietro Verni. Číst Tibet: Místa a historie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY