Chasidské povídky

Chasidské povídky - Rabi Rami Shapiro | Jesuslecitona.org

...z nejakou knihu cetl. Prednosti tohoto sborniku je vykladovy aparat, uvedeni pribehu do souvislosti ... Kniha: Chasidské povídky - Rabi Rami Shapiro | Knihy.ABZ.cz ... . ... Chasidské povídky. Rabi Rami Shapiro. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 5.0 z 5 hvězdiček 1 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Produkt je vyprodaný. Rami Shapiro ve své publikaci oživuje klasické příběhy lidí, kteří dokázali tak úchvatným způsobem spojit duchovní i všední záležitosti. ... Úvod > Použité knihy, grafika, pohlednice... > Použité knihy > náboženství > Martin B ... Kniha: Chasidské povídky (Rabi Rami Shapiro) [CZ](Rabi ... ... . ... Úvod > Použité knihy, grafika, pohlednice... > Použité knihy > náboženství > Martin Buber - Chasidské povídky Nové knihy. Beletrie pro dospělé ... Chasidismus (z hebrejského חָסִיד ‎‎, chasid - zbožný) je židovské pietistické hnutí, které vzniklo na počátku 18. století v Podolí, dnes jihovýchodním Polsku a západní Ukrajině, „jako reakce na talmudickou suchopárnost a na tehdejší rozvrstvenost společnosti".Jeho zakladatelem byl rabín Jisra'el ben Eli'ezer, zvaný také Ba'al Šem Tov nebo Bešt (בעל ... Kniha: Chasidské povídky - Rabi Rami Shapiro. Fungujeme! Vážení zákazn...

INFORMACE

AUTOR
Rabi Rami Shapiro
DIMENZE
10,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Chasidské povídky.pdf

POPIS

Rami Shapiro ve své publikaci oživuje klasické příběhy lidí, kteří dokázali tak úchvatným způsobem spojit duchovní i všední záležitosti. Každá povídka odhaluje duchovní chasidské síly vyvěrající z jejich neostýchavého veselí, nabízí ponaučení pro zbožný život a připomíná, že duchovno lze nalézt i v každodenním životě. Bez náležitého komentáře jsou ale alegorické chasidské příběhy matoucí. Autor je však představuje spíše jako skutečné příběhy než podobenství, a tak z nich činí přístupné a přitažlivé příhody. Publikace otevírá cestu k nezprostředkované chasidské moudrosti, aniž by předtím byla nutná hlubší znalost židovského duchovna. Shapirovy moudré, přesto nenásilné komentáře vysvětlují teologické pojmy, představují významné postavy, poskytují srozumitelné a vysvětlující odkazy neznámé většině čtenářů a ukazují, jak lze využít chasidských příběhů v dalším duchovním procitání.

Chcete si přečíst knihu?Chasidské povídky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rabi Rami Shapiro. Číst Chasidské povídky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY