Lymfa - Míza

Lymfa - Míza - Ivan Dylevský | Jesuslecitona.org

...ý roztok obsažený v cévních svazcích rostlin ... Kniha: Lymfa míza - Ivan Dylevský | Knihy.ABZ.cz ... . Lymfa (lymfa), tekutina, která obíhá v mízním systému. Externí odkazy. Slovníkové heslo míza ve Wikislovníku; Tato stránka je rozcestník, tj. místo s odkazy na různé články, které by jinak měly stejný název. Pokud vás sem ... Domácí výuka přírodopisu pro 8. třídu - ZŠ Blatenská, Horažďovice. Autor: Mgr. P. Curko. > Lymfa míza-14% sleva. Kniha: Lymfa míza Autor: Ivan Dylevsk ý. Anato ... Míza - Wikipedie ... . Kniha: Lymfa míza Autor: Ivan Dylevsk ý. Anatomie mízního systému, krevní oběh - propedeutika, imunitní systém těla08 ... Pokud bychom tuto fázi vynechali, lymfa se bude hromadit před neprůchodnou lymfatickou uzlinou. Z toho pak mohou vzniknout migrény, bolesti hlavy, přesun otoku v částech před uzlinou apod ... Míza - Lymfa Krevní kapiláry jsou prostupné pro určité množství bílkovin a krevní plazmy Přefiltrovaná plazma se dostává do mezibuněčných prostor - tvoří zde tekuté prostředí pro tkáňové buňky - tkáňový mok Z části tkáňového moku vzniká míza a ta je odváděna mízními cévami - ty začínají slepě ... Lymfa (míza) Míza vzniká tím, že část krevní plazmy se z vlásečnic dostává do mezibuněčných prostorů, kde tvoří tekuté prostředí pro tkáňové buňky, tzv. tkáňovou tekutinu. Část této tekutiny je produkována i tkáňovými buňkami. Pokud by tkáňová tekutina nebyla opět z tkání odváděna (drénována), došlo ... Lymfa je tak odváděna z tkání lymfatickým systémem do krve. Probíhá zde míza, která je produktem tkáňového moku. Aby se dostala míza zpět do oběhu, musí se denně 2 - 3 litry této tekutiny dostat cestou mízních kapilár do krevního řečiště. Lymfa (míza) je nažloutlá tekutina některých živočichů včetně člověka, která koluje v lymfatickém systému. Má podobné složení jako krevní plazma. Lidské tělo obsahuje asi deset litrů lymfy. Lidská míza, získaná po poranění hrudního mízovod...

INFORMACE

AUTOR
Ivan Dylevský
DIMENZE
4,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Lymfa - Míza.pdf

POPIS

Učebnice je koncipována pro nezdravotnické i zdravotnické pracovníky, kteří podle svých specializací přicházejí do styku s poruchami nebo následky poškození, případně přetížení mízního systému a v rozsahu svých kompetencí je řeší. Text nepředpokládá předchozí zdravotnické vzdělání. Obecné anatomické a fyziologické znalosti jsou samozřejmě pro studium tak specializované kapitoly, jako je lymfologie, výhodné, ale s doprovodným výkladem a další obrazovou dokumentací (atlasy) lze základy stavby a finkce mízního systému zvládnout.

Chcete si přečíst knihu?Lymfa - Míza ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Dylevský. Číst Lymfa - Míza Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY