Krev pod obojí

Krev pod obojí - Břetislav Olšer | Jesuslecitona.org

...lsko-palestinských vztahů. Mnohovrstevnatý román, plný napětí a dramatických zvratů, není jen pestrou mozaikou osudů hrdinů dvou znepřátelených komunit; je to v mnohém i zamyšlení nad jejich osudovým předurčením a představou možností existence v této původně Zaslíbené zemi ... Kniha: Krev pod obojí - Břetislav Olšer | Knihy.ABZ.cz ... . Konfese nese titul Vyznání víry svaté křesťanské všech tří stavův království českého Tělo a Krev Krista Pána pod obojí přijímajících, je rozčleněna do 25 článků, její struktura se do značné míry podobá augšpurské konfesi. Román Břetislava Olšera Krev pod obojí mě rozplakal. Můj otec zemřel, protože nesehnal dárce ledviny, a proto se dokáži vžít do pocitů hrdinky knížky. Krev pod obojí by si měl přečíst každý, kdo si naříká, že se u nás máme špatně. Naopak. Svaté přijímání (latinsky ... Přijímání pod obojí způsobou - P. Vojtěch Kodet ThD. O.Carm ... . Román Břetislava Olšera Krev pod obojí mě rozplakal. Můj otec zemřel, protože nesehnal dárce ledviny, a proto se dokáži vžít do pocitů hrdinky knížky. Krev pod obojí by si měl přečíst každý, kdo si naříká, že se u nás máme špatně. Naopak. Svaté přijímání (latinsky communio, sdílení společného) je v katolické církvi část mše, při které se požívá (přijímá) posvěcený chléb a víno při slavení eucharistie. Církve vzešlé z protestantské reformace tohoto pojmu užívají pro celý obřad večeře Páně.V pravoslaví se přijímá svatá tajina Těla a Krve Kristovy během svaté liturgie. V Olšerově románu Krev pod obojí se konečně mluví o kupování orgánů. Nevím, jestli je to etické nebo ne. Co vím, je to, že moje osmnáctiletá dcera umírá a bez transplantované ledviny ji ztratím navždy. Jedinou etikou a morálkou je pro mě její život. Když existují etické a neurochirurgické a kdovíjaké komise ... Během bohoslužeb Jan Hus i řada dalších kazatelů podávali věřícím nejen hostii jako tělo Páně, ale i víno jako krev Páně. Víno ovšem podle katolíků smějí přijímat pouze kněží, věřící mají nárok jen na hostii. Přijímání pod obojí se stalo jedním ze zá...

INFORMACE

AUTOR
Břetislav Olšer
DIMENZE
12,50 MB
NÁZEV SOUBORU
Krev pod obojí.pdf

POPIS

Prozatím poslední, již šestá kniha Břetislava Olšera je opět zaměřena na složitou problematiku izraelsko-palestinských vztahů. Mnohovrstevnatý román, plný napětí, sexu a dramatických zvratů, není jen pestrou mozaikou osudů hrdinů dvou znepřátelených komunit; je to v mnohém i zamyšlení nad jejich osudovým předurčením a představou možností existence v této původně Zaslíbené zemi. Román je symbolickým předznamenáním její nepříliš perspektivní a kruté reality. Olšerův akční příběh vás do víru událostí vtáhne nevšední silou a přesvědčivostí.

Chcete si přečíst knihu?Krev pod obojí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Břetislav Olšer. Číst Krev pod obojí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY