Válka s mloky

Válka s mloky - Karel Čapek | Jesuslecitona.org

...yp souboru: prezentace PPTX Přidal(a): Jan Popis materiálu: Základní osnova a informace o díle Válka s mloky od českého spisovatele Karla Čapka ... Válka s mloky (2020) | ČSFD.cz ... . Jedná se o rozbor díla ve formě prezentace. Osnova: Autor 9. ledna 1890 - 25. prosince 1938 Karel Čapek byl český spisovatel, [...]Continue reading... Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Válka s mloky (14) (Karel Čapek) - • poprvé vyšlo v letech 1935-1936 na pokračování v Lidových novinách • literární forma: próza • literární druh: epika • literární žánr: alegorický, utopický,... V našem Velemlokáriu nabídneme k poslechu ukázky z Čapkovy Války s Mloky. V režii Jana Jiráně je opravdu skvěle načetl Jiří Lábus. Vá ... Karel Čapek - Válka s mloky (6) | Čtenářský deník | Český ... ... ... V našem Velemlokáriu nabídneme k poslechu ukázky z Čapkovy Války s Mloky. V režii Jana Jiráně je opravdu skvěle načetl Jiří Lábus. Válka s mloky Sci-Fi / Drama. Česko, 2020. Režie: ... Lovci perel z ostrůvku Tana Masa, neboli „tapa-boys", jak je pokřtil jejich objevitel kapitán Van Toch, s námi měli pramálo společného. Svou černou slizkou kůží, dětskou hlavičkou a opačnými víčky spíše připomínali mloky. Tihle potápěči a hledači perel se ... Válka s Mloky. Popisuje první konflikty lidstva s mloky na Kokosových ostrovech, piráti měli „právo" lovit mloky, ale každá pirátská loď měla pouze své území, dále v Normandii, výbuch v kanálu La Manche, W. Meynert - píše dílo, že brzy skončí dějiny lidstva, že se mloci budou chtít rozšiřovat, v podstatě ... War with the Newts (Válka s mloky in the original Czech), also translated as War with the Salamanders, is a 1936 satirical science fiction novel by Czech author ...

INFORMACE

AUTOR
Karel Čapek
DIMENZE
10,58 MB
NÁZEV SOUBORU
Válka s mloky.pdf

POPIS

Válka s Mloky se dlouho rozvíjí jako koláž novinových výstřižků a jiných skvěle parodovaných záznamů o podivuhodných Mlocích, kteří se naučí mluvit, pracovat, chovat se jako lidé, chybí jim jen schopnost tvořivě myslet. Za zdánlivě pouze zábavnou a vtipnou satirou na novinové senzace se postupně odkrývá to, co Čapek považoval za největší nebezpečí pro lidskou civilizaci. Totiž snahu vydělat na všem, co slibuje zisk, i kdyby to vzápětí mělo přinést zkázu. Také potřebu většiny lidí usnadnit si život, pokud možno nepracovat a jen si užívat, jen se bavit a nedomýšlet nic z toho, co se jeví jako hrozba vší kultuře a nakonec i existenci lidstva samého. Světovou slávu KARLA ČAPKA (1890–1938) založilo jeho utopické drama R.U.R., které během několika let oběhlo světové scény. Čapek se pak k utopickým námětům několikrát vrátil: v románu Továrna na Absolutno, svým způsobem i ve svých dalších dramatech, naposledy a nejpůsobivěji v románu Válka s Mloky. Čapkovy vize budoucnosti jsou spíše pesimistické, jeho analýzy příčin katastrof jsou však tak hluboké a přesné, že za desetiletí, která uplynula od jejich vzniku, neztratila nic ze své působivosti a aktuálnosti.

Chcete si přečíst knihu?Válka s mloky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Čapek. Číst Válka s mloky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY