Náboženství Mayů

Náboženství Mayů - Zuzana Marie Kostićová | Jesuslecitona.org

...o, je zřejmé, že Mayové věřili, že vesmír má tři hlavní struktury - podsvětí, nebesa a Zemi ... Kostićová, Zuzana Marie: Náboženství Mayů - iLiteratura.cz ... . Božstva Mayů měla různé úkoly, které se mezi nimi často prolínaly. Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > I > Indiánská mytologie. Náboženství Mayů uctívalo v klasickém období "Pána nebe, dne a noci", božstvo Slunce a Měsíce. V různých mayských lokalitách měla tato božstva své místní varianty. Stejně důležitý jako ... Náboženství Mayů - Zuzana Marie Kostićová | Elektronická ... ... . V různých mayských lokalitách měla tato božstva své místní varianty. Stejně důležitý jako Pán nebe byl Čak, bůh deště. Dále se uctíval bůh kukuřice, smrti, božstvo Severky a další božstva přírodních jevů ... RLBcB035 Náboženství Mayů, Aztéků a Inků RLB35 Předmět je zařazen také v obdobích jaro 2002 , jaro 2003 , jaro 2004 , podzim 2005 , jaro 2007 , jaro 2009 , podzim 2010 , podzim 2011 , jaro 2013 , jaro 2015 , podzim 2018 . Náboženství Mayů. Kostićová, Zuzana Marie. brožovaná, 360 str., 1. vydání vydáno: prosinec 2018 ISBN 9788024639925. Kdo byli Mayové? Kde a jak žili? Jak vypadal jejich náboženský svět? Jaké bohy uctívali? Jaké rituály provozovali? Jaké představy měli o světě i sami o sobě? A jaké představy o nich máme dnes? Náboženství Mayů Přihlášení ... Kostićové podává souborný, srozumitelný a aktuální přehled světového bádání týkajícího se mayského náboženství a fenoménů, které s ním bezprostředně souvisejí. Zdůrazňuje jeho regionální a partikulární charakter a snaží se uvést na pravou míru některá východiska a ......

INFORMACE

AUTOR
Zuzana Marie Kostićová
DIMENZE
8,69 MB
NÁZEV SOUBORU
Náboženství Mayů.pdf

POPIS

Kdo byli Mayové? Kde a jak žili? Jak vypadal jejich náboženský svět? Jaké bohy uctívali? Jaké rituály provozovali? Jaké představy měli o světě i sami o sobě? A jaké představy o nich máme dnes? Syntetizující práce Zuzany Marie Kostićové podává souborný, srozumitelný a aktuální přehled světového bádání týkajícího se mayského náboženství a fenoménů, které s ním bezprostředně souvisejí. Zdůrazňuje jeho regionální a partikulární charakter a snaží se uvést na pravou míru některá východiska a dosud nereflektované omyly, které se zabydlily ve světové mayistice. Text může sloužit laikům jako úvod do problematiky, vysokoškolským studentům jako učební materiál a expertům z příbuzných oborů jako komplexní příručka.

Chcete si přečíst knihu?Náboženství Mayů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zuzana Marie Kostićová. Číst Náboženství Mayů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY