Náboženství Mayů

Náboženství Mayů - Zuzana Marie Kostićová | Jesuslecitona.org

... se na americkém kontinentu rozvinula zejména u Mayů, Aztéků a Inků ... Kostićová, Zuzana Marie: Náboženství Mayů - iLiteratura.cz ... . Vzhledem k tomu, že zvláště aztécké a incké ... Obraz Mayů a jejich dějin se v posledních letech značně změnil, co v neposlední řadě souvisí se skutečností, že jejich komplikované písmo se postupně daří rozluštit až od posledních desetiletí 20. století, čili až v posledních letech jsme schopni rozumět jejich textům.Na přelomu tisíciletí bylo rozluštěno asi 85 % mayských hieroglyf ... Náboženství Mayů - Zuzana Marie Kostićová | Elektronická ... ... .Na přelomu tisíciletí bylo rozluštěno asi 85 % mayských hieroglyfů. Náboženství Mayů. Celkové hodnocení ... Kostićové podává souborný, srozumitelný a aktuální přehled světového bádání týkajícího se mayského náboženství a fenoménů, které s ním bezprostředně souvisejí. Zdůrazňuje jeho regionální a partikulární charakter a snaží se uvést na pravou míru některá ... Mayské starověké náboženství. , náboženský systém Mayů. Vyspělý kult založený na personifikaci Mayské starověké náboženství bylo vedeno myšlenkou cyklických stvoření a destrukcí světa (viz též.. Mayové se tolik podobali Aztékům, až na to, že je jich kultura byla o mnoho vyspělejší, než by se...

INFORMACE

AUTOR
Zuzana Marie Kostićová
DIMENZE
4,90 MB
NÁZEV SOUBORU
Náboženství Mayů.pdf

POPIS

Kdo byli Mayové? Kde a jak žili? Jak vypadal jejich náboženský svět? Jaké bohy uctívali? Jaké rituály provozovali? Jaké představy měli o světě i sami o sobě? A jaké představy o nich máme dnes? Syntetizující práce Zuzany Marie Kostićové podává souborný, srozumitelný a aktuální přehled světového bádání týkajícího se mayského náboženství a fenoménů, které s ním bezprostředně souvisejí. Zdůrazňuje jeho regionální a partikulární charakter a snaží se uvést na pravou míru některá východiska a dosud nereflektované omyly, které se zabydlily ve světové mayistice. Text může sloužit laikům jako úvod do problematiky, vysokoškolským studentům jako učební materiál a expertům z příbuzných oborů jako komplexní příručka.

Chcete si přečíst knihu?Náboženství Mayů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zuzana Marie Kostićová. Číst Náboženství Mayů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY