Onkologie v kostce

Onkologie v kostce - Petra Tesařová, | Jesuslecitona.org

...https://aleph.vkol.cz/pub / svk01 / 00126xxxx / 0012672xx / 001267261 ... ONKOLOGIE V KOSTCE | Fakultní nemocnice Plzeň ... .htm Klinická onkologie je zajímavá, dynamicky se rozvíjející medicínská disciplína. Je to obor z mnoha důvodů obtížný a náročný, který ale umožňuje uplatnění osobám různého zaměření. Přináší velkou satisfakci těm, kteří se chtějí věnovat smysluplné klinické práci, je oborem vhodným pro ty, kteří vidí svoji budoucnost ve vědě a výzkumu, a je také ... V anamnéze se vyplatí pátrat po dietních chybách či pobytu ... Onkologická Revue, Current Media s.r.o. ... ... V anamnéze se vyplatí pátrat po dietních chybách či pobytu ve zhoršených hygienických podmínkách (hepatitida A), drogové závislosti, kontaktu s krví či nesterilním zdravotnickým materiálem (B i C) nebo náhodném nechráněném sexuálním styku (zejména C, ale i B). Patologie v kostce : učební texty pro studenty bakalářského studia LF OU. 1. vyd. Ostrava: Ostravská univerzita v Ostravě, Lékařská fakulta, 2012. 182 s. ISBN 978-80-7464-184-8. Dvořáčková, Jana. Pitva. Ostrava: Ostravská univerzita v Ostravě, Lékařská fakulta, 2013. 128 s. ISBN 978-80-7464-266-1. Implantabilní porty jsou v České republice používány patnáct let, metoda je detailně propracovaná a bezpečná. Každý rok se zvyšuje počet pacientů se zavedenými porty, ale ve srovnání s evropskými studiemi je v naší republice stále zavedeno nepoměrně menší množství portů, a to hlavně u onkologických pacientů. Lymfoma Slovensko sa snaží aktívne pomáhať pacientom, preto je pre nás dôležité, aby sme vedeli koľko nás je a kde sa liečime. Prosím vyplňte krátky dotazník, aby sme vedeli efektívnejšie pomáhať vám, či ďalším pacientom a ich príbuzným. Onkologie v kostce-- autor: Tesařová Petra, Vokurka Samuel Onkologie v klinické praxi-- autor: Novotný Jan, Vítek Pavel, Kleibl Zdeněk Obecná onkologie-- autor: Büchler Tomáš Ošetřovatelství pro střední zdravotnické školy III - Gynekologie a porodnictví, onkologie, psychiatr-- autor: Slezáková Lenka, kolektiv...

INFORMACE

AUTOR
Petra Tesařová,
DIMENZE
12,36 MB
NÁZEV SOUBORU
Onkologie v kostce.pdf

POPIS

Klinická onkologie je zajímavá, dynamicky se rozvíjející medicínská disciplína. Je to obor z mnoha důvodů obtížný a náročný, který ale umožňuje uplatnění osobám různého zaměření. Přináší velkou satisfakci těm, kteří se chtějí věnovat smysluplné klinické práci, je oborem vhodným pro ty, kteří vidí svoji budoucnost ve vědě a výzkumu, a je také dobrou volbou pro ty, kteří mají technické schopnosti a chtějí pracovat s nejmodernějšími přístroji, protože klinická onkologie je úzce spojená s radioterapií. Onkologie má ale přes všechny terapeutické pokroky stále nálepku disciplíny příliš dotčené smrtí, beznadějí a terapeutickým neúspěchem. Možná to je jeden z důvodů, proč není mnoho absolventů lékařských fakult, kteří by se onkologickým směrem chtěli vydat. My všichni, kdo se tomuto oboru věnujeme dlouhou dobu, si myslíme že to je škoda a že možná zbytečně promarnili svoji životní šanci. Tato učebnice, kterou připravujeme s kolegy s celé České republiky má podat snadno uchopitelný přehled o současné klinické onkologii a jejich možnostech, podat základní informace nutné ke zkoušce z tohoto oboru v rámci medicínských studií a také ukázat atraktivitu a zajímavost onkologie pro ty, kteří se ještě rozhodují, co budou po absolvování lékařské fakulty dělat. Monografie je doplněna o slovníček pojmů, seznam zkratek, literatury.

Chcete si přečíst knihu?Onkologie v kostce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petra Tesařová,. Číst Onkologie v kostce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY