Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy

Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy - Věra Šlancarová | Jesuslecitona.org

...í na jižní Moravě. Středověký šperk : archeologické nálezy z jižní Moravy; Středověký šperk : archeologické nálezy z jižní Moravy ... Středověký šperk | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Author: Šlancarová, Věra. Edition: Vydání prvn ... Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy Věra Šlancarová Nakladatel: Masarykova univerzita 2019 Středověký šperk — Archeologické nálezy z jižní Moravy. Věra Šlancarová . Masarykova univerzita. Předkládáná monografie představuje první komplexní zpracování středověkých šperků uložených v depozitáříc ... Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy ... ... . Masarykova univerzita. Předkládáná monografie představuje první komplexní zpracování středověkých šperků uložených v depozitářích muzeí, galerií a archeologických institucí na jižní Moravě. ... Zboží ze stejné kategorie - Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy Dějiny a sebetvorba - Jacob Burckchardt jako Nietzschův modelový ... Kniha si klade otázku, čím mohl u nás poněkud pozapomenutý kulturní historik Jacob ... Archeologické nálezy z jižní Moravy. ŠLANCAROVÁ V...

INFORMACE

AUTOR
Věra Šlancarová
DIMENZE
10,82 MB
NÁZEV SOUBORU
Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy.pdf

POPIS

Předkládáná monografie představuje první komplexní zpracování středověkých šperků uložených v depozitářích muzeí, galerií a archeologických institucí na jižní Moravě. Autorka do kolekce zahrnula předměty ze 79 lokalit, a to 45 z intravilánu měst, 11 z výzkumu hradů a 23 z výzkumu současných i zaniklých vsí a polokulturních lokalit. Výběr se omezil na období vrcholného středověku, tj. 13. až 15. století, s možnými časovými přesahy do staršího i mladšího období. Hlavní část práce tvoří katalog předmětů, které jsou kresebně nebo fotograficky dokumentovány a detailně popsány. Katalog je v plném znění publikovaný elektronicky v Digitální knihovně FF MU. V analytické části práce jsou šperky zhodnoceny z hlediska typologie a morfologie, včetně komparace s nálezy z jiných lokalit a jsou zasazeny do dobového kontextu ve smyslu funkčním, estetickém i symbolickém.

Chcete si přečíst knihu?Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Věra Šlancarová. Číst Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY