Panenko Skákavá!: módy existence paměti

Panenko Skákavá!: módy existence paměti - Tomáš Kobes | Jesuslecitona.org

...hou dobu bez zjevného vztahu k dnes již zaniklé obci Skoky u Žlutic ... Panenko Skákavá! Módy existence paměti ... . Situace se změnila v roce 2006. Panenko Skákavá! módy existence paměti. Zvolání „Panenko Skákavá" je všeobecně rozšířená fráze, která byla po dlouhou dobu ... Kód: 0341613 Autor: Kobes Tomáš EAN: 9788074653506 Dostupnost: Poslední kusy. ks. Cena s DPH: 3.Divadlo, film, tanec. BARTOŇ, Jiří. Velká kniha herců první republiky a protektorátu . V Praze : Petrklíč, 20118. 315 stran . ISBN 978-80-7229-649-1. Pane ... Kniha: Panenko Skákavá! módy existence paměti | Knihy.ABZ.cz ... . V Praze : Petrklíč, 20118. 315 stran . ISBN 978-80-7229-649-1. Panenko Skákavá! módy existence paměti - Tomáš Kobes. Zvolání „Panenko Skákavá" je všeobecně rozšířená fráze, která byla po dlouhou dobu bez zjevného vztahu k dnes již zaniklé obci Skoky u Žlutic. Panenko Skákavá! módy existence paměti. Tomáš Kobes. Pavel Mervart, 2019. 9,04 € 10,76 ... Panenko Skákavá!: módy existence paměti. Kniha prostřednictvím tří případových studií představuje způsoby rozpomínání na zapomenuté poutní místo Skoky u Žlutic a diskutuje obecnější problémy spojené s výzkumem kolektivní paměti. Hasmanová Marhánková, Jaroslava, Štípková, Martina. 2018 ......

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Kobes
DIMENZE
4,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Panenko Skákavá!: módy existence paměti.pdf

POPIS

Zvolání „Panenko Skákavá“ je všeobecně rozšířená fráze, která byla po dlouhou dobu bez zjevného vztahu k dnes již zaniklé obci Skoky u Žlutic. Situace se změnila v roce 2006. Místní, kdysi impozantní poutní kostel, byl vystaven bezprecedentnímu rabování, během kterého skupina zlodějů za účelem získání mědi odřezala vršky kostelních bání. Jeden ze zlodějů ze střechy kostela spadl. Pád však zázračně přežil a následná medializace tohoto případu přitáhla pozornost různých zájmových uskupení, která se v současné době snaží o záchranu kostela a obnovení zapomenuté poutní tradice ve Skocích. Kniha prostřednictvím tří případových studií představuje způsoby rozpomínání na toto zapomenuté poutní místo a diskutuje obecnější problémy spojené s výzkumem kolektivní paměti. Autor se vymezuje vůči jejím tradičním výzkumům úzce spojeným s tendencí, kterou lze označit jako dematerializace paměti, a snaží se promýšlet formování paměti ve vztahu k materiálním objektům a infrastruktuře.

Chcete si přečíst knihu?Panenko Skákavá!: módy existence paměti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Kobes. Číst Panenko Skákavá!: módy existence paměti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY