Strašidlo cantervillské

Strašidlo cantervillské - Oscar Wilde | Jesuslecitona.org

...ormou. Jazyk: V textu jsme nezaznamenal využívání vulgarismů nebo nespisovných slov ... 4. Strašidlo Cantervillské - Oscar Wilde - Český jazyk ... ... . Provozovatel: Černá louka s.r.o. Černá louka 3235 702 00 Ostrava IČ: 26879280 DIČ: CZ26879280 Zapsaná u Krajského soudu v Ostravě, dne 2. ledna 2006, oddíl C, vložka 41134 Strašidlo Cantervillské je krásná pohádka, která si mě získala a já se k ní určitě ještě vrátím. Tento duchařský příběh, který je obohacen o ilustrace Cyrila Boudy, je úžasné čtení. Není to nic složitého, má to velmi jednoduchý děj, ale o to hezčí pozadí a atm ... Strašidlo cantervilleské / The Canterville Ghost (TV film ... ... . Není to nic složitého, má to velmi jednoduchý děj, ale o to hezčí pozadí a atmosféru, která je trošku strašidelná, smutná ... Strašidlo cantervillské. 1996 7+ 1 h 31 m Dětské a rodinné filmy. Patrick Stewart a Neve Campbell v hlavních rolích příběhu o dívce, která v rodinném sídle potká ducha. Adaptace knihy Oscara Wilda. Hrají: Patrick Stewart,Neve Campbell,Joan Sims. Dívejte se, na cokoli chcete, zdarma. Strašidlo Cantervillské - Oscar Wilde Charakteristika uměleckého textu Literárněhistorický kontext Literární / obecně kulturní kontext Zařazení autora do uměleckého směru Literární moderna - Dekadence, tzv. prokletí básníci - poslední čtvrtina 19. století SVĚTOVÁ LITERATURA NA PŘELOMU 19./20. Obsah filmu Strašidlo cantervillské Desetiletý Paul přijíždí s rodiči o prázdninách na starý hrad. Tady získá trochu nezvyklého kamaráda - starého ducha, který se kdysi dávno zabil kvůli nešťastné lásce a jeho duše stále nenašla klid. Obsah knihy: Strašidlo Cantervillské. Slavná novela Oscara Wilda, která se dočkala několika divadelních, filmových a televizních adaptací, líčí boj ducha noblesního anglického šlechtice s neomalenou americkou rodinou, která se právě přistěhovala na zámek Canterville. Cantervillské strašidlo Duch sira Simona je vytržen z poklidné existence na anglickém zámku Canterville, kde už po staletí osvědčenými metodami Obraz Doriana Graye Malíř Basil Harward maluje obraz svého přítele Doriana Graye, nezkušeného mladíka, ten se díky obrazu stane miláčkem společnosti a snadno podlehne jejímu ... Strašidlo cantervillské. Kdy 15. červenec 2020 21:00 - 23:59 Historické a vojenské akce. Divadelní komedie pod širým nebem na arkádovém nádvoří zámku. Známý příběh s opravdovými herci a živým strašidlem. V hlavních rolích: Martin Zounar, Bára Štěpánová, Martin Pošta, Hanka Sršňová, Lukáš Toman Paclt, Dorota ... "Oscar Wilde líčí především marný boj starého anglického strašidla proti Američanům, kteří koupili zámek Xanterville.Wilde si dělá legraci z manýrů anglických i amerických." Cantervillské strašidlo: Jedna z Wildových nejslavnějších humorných povídek, která se dočkala dokonce divadelního zinscenování jako činohra. Povídka zesměšňuje materialistickou výchovu Američanů konce 19. století kontrastující s prostředím tradicemi a mytologií prosycené staré Anglie....

INFORMACE

AUTOR
Oscar Wilde
DIMENZE
9,63 MB
NÁZEV SOUBORU
Strašidlo cantervillské.pdf

POPIS

Slavná novela Oscara Wilda, která se dočkala několika divadelních, filmových a televizních adaptací, líčí boj ducha noblesního anglického šlechtice s neomalenou americkou rodinou, která se právě přistěhovala na zámek Canterville. Cantervillský zámek má vše, co byste od strašidelného anglického venkovského sídla čekali – stará zaprášená brnění, dřevem obložené stěny, v nichž se ukrývají tajné dveře, a mnoho dalších nástrah. Nadto jeho chodbami dosud bloudí duch sira Simona, bývalého majitele zámku, který návštěvníky straší chrastěním řetězů či krvavými skvrnami na podlaze. Noví obyvatelé sídla, americká rodina Otisových, se však kupodivu odmítají bát, což vede k mnoha komickým situacím. Ať už se sir Simon snaží rodinné příslušníky vyděsit sebevíc, jeho snaha přichází vniveč, když Otisovi nechají krev na podlaze vyčistit odstraňovačem skvrn a chrastící řetězy naolejují. A co víc – nebohý přízrak musí snášet kanadské žertíky ze strany malých dvojčat! Nakonec mu nezbývá než hledat útěchu v přátelství s Virginií, patnáctiletou dcerou manželů Otisových… Příběh, neobvykle vyprávěný z pohledu strašidla, a nikoli strašených, obsahuje pro Wilda typické morální poselství, které je však čtenářům podáno zábavně, vtipně a s nesmírnou lehkostí.

Chcete si přečíst knihu?Strašidlo cantervillské ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oscar Wilde. Číst Strašidlo cantervillské Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY