Relativismus a (post)pravda v demokracii: Se třemi studiemi Ladislava Hejdánka

Relativismus a (post)pravda v demokracii: Se třemi studiemi Ladislava Hejdánka - Martin Šimsa (ed.) | Jesuslecitona.org

... klasickou i nově aktuální otázku pravdy, která je permanentně konfrontována, zpochybňována i negována relativismem, spekulací i postpravdou ... Relativismus a (post)pravda v demokracii : se třemi ... ... . Kniha Relativismus a (post)pravda v demokracii se zaměřuje na klasickou i nově aktuální otázku pravdy, která je permanentně konfrontována, zpochybňována i negována relativismem, spekulací i postpravdou. Autoři se ptají, zda a jak se pravda vztahuje k dějinám a projevuje v nich, jaké místo má ve… Se třemi studiemi Ladislava Hejdánka Autor: Martin Šimsa Kniha Relativismus a (post)pravda v demokracii se zaměřuje na klasickou i nově aktuální otázku pravdy, která je permanentně konfrontována, zpochybňována i negována relativismem, spekulací ... Relativismus a (post)pravda v demokracii : se třemi studiemi Ladislava Hejdánka: Rozhovor s Dr. Ladislavem Hejdánkem: Schuldfrage. Setkání a o ... Relativismus a (post)pravda v demokracii Se třemi studiemi ... ... ... Relativismus a (post)pravda v demokracii : se třemi studiemi Ladislava Hejdánka: Rozhovor s Dr. Ladislavem Hejdánkem: Schuldfrage. Setkání a odstup: Svůdcův deník: O umění: Úvod do filosofování: Válka Čechů s Němci: Variace a reflexe na téma vězeňských dopisů Václava Havla: Wahrheit und Widerstand : Prager Briefe ... Nepředmětné výzvy české filosofie: k myšlení Ladislava Hejdánka 2013; Návrat metafyziky? Diskuse o metafyzice ve filosofii 20. a 21. století 2009; Interpretace a kritika díla Jana Husa 2017; Relativismus a (post)pravda v demokracii: Se třemi studiemi Ladislava Hejdánka 2018; Žánry autora. Náboženství Filozofie Literatura ... Pravda není pravdivá ŠTĚPÁNEK Daniel. Článek ve sborníku Relativismus a (post)pravda v demokracii : Se třemi studiemi Ladislava Hejdánka, rok: 2019. Svoboda plane v každém z nás : Hejdánek a palachovská symbolika ŠTĚPÁNEK Daniel. Článek v odborném periodiku Pravda není pravdivá ŠTĚPÁNEK Daniel. Článek ve sborníku Relativismus a (post)pravda v demokracii : Se třemi studiemi Ladislava Hejdánka, rok: 2019. Svoboda plane v každém z nás : Hejdánek a palachovská symbolika ŠTĚPÁNEK Daniel. Článek v odborném periodiku L. Hejdánek, Dopisy příteli, s. 122; Do tisku je připravována studie Perspektivy demokracie a socialismu ve východní Evropě (1978) in: M. Šimsa (ed.), Relativismus a (post)pravda v demokracii. Se třemi studiemi Ladislava Hejdánka. Ústí nad Labem 2018. Relativismus a (post)pravda v demokracii :se třemi studiemi Ladislava Hejdánka Filozofická fakulta Univerzity J.E. Purkyně v Ústí n. Labem 2018 C 114322 Volet, Héléna Chtěli jen žít Noos 2018 C 114323 Nakonečný, Milan, Dějiny psychologie do konce 19. století Stanislav Juhaňák - Triton 2019 C 114324 ... Relativismus a (...

INFORMACE

AUTOR
Martin Šimsa (ed.)
DIMENZE
4,23 MB
NÁZEV SOUBORU
Relativismus a (post)pravda v demokracii: Se třemi studiemi Ladislava Hejdánka.pdf

POPIS

Kniha Relativismus a (post)pravda v demokracii se zaměřuje na klasickou i nově aktuální otázku pravdy, která je permanentně konfrontována, zpochybňována i negována relativismem, spekulací i postpravdou. Autoři se ptají, zda a jak se pravda vztahuje k dějinám a projevuje v nich, jaké místo má ve vědě, jak interaguje s vírou a co se s ní děje v demokracii. Tyto vzájemné, neobvykle překřížené a propletené vztahy jsou zkoumány osmnácti českými a slovenskými autory z různých hledisek a v rozličných filosofických, teologických, psychologických i politických perspektiv. Kniha se kriticky vyrovnává s módním fenoménem postpravdy. Ozdobou knihy jsou tři studie Ladislava Hejdánka, pocházející z padesátých, sedmdesátých a devadesátých let, přibližující Hejdánkovo pojetí pravdy a demokracie i jejich vzájemného vztahu ve výrazně odlišných obdobích našich moderních dějin.

Chcete si přečíst knihu?Relativismus a (post)pravda v demokracii: Se třemi studiemi Ladislava Hejdánka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Šimsa (ed.). Číst Relativismus a (post)pravda v demokracii: Se třemi studiemi Ladislava Hejdánka Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY