Tělo – výraz – obraz – koncept

Tělo – výraz – obraz – koncept - Hana Stehlíková-Babyrádová, | Jesuslecitona.org

...ová Marcela Landová Recenzenti: doc. PhDr ... Kniha: Tělo - výraz - obraz - koncept - Hana Stehlíková ... ... . Olga Badalíková, Ph.D. > Tělo - výraz - obraz ×-16% sleva. Kniha: Tělo - výraz - obraz Autor: Babyrádová Hana Stehlíková Podtitul: koncept. Monografie se soustřeďuje na odbornou reflexi současného vnímání těla a tělesnosti v kontextu výtvarného umění. Mimo texty odhalující úzké vztahy mezi tělem a duší jsou další ... (celý popis) Titul ... Tělo - výraz - obraz - koncept Autor: ... Tělo-výraz-obraz-koncept | Masarykova univerzita ... ... Tělo - výraz - obraz - koncept Autor: Stehlíková-Babyrádová, Hana a kol. Nakladatel: Dokořán MUNI Press EAN: 9788021091269 ISBN: 978-80-210-9126-9, 978-80-7363-921-2 Popis: 1× kniha, brožovaná, 250 stran, česky Rozměry: 21 × 19 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) ... Tělo - výraz - obraz - koncept - Hana Stehlíková Babyrádová - Monografie se soustřeďuje na odbornou reflexi současného vnímání těla.. | Nakladatelství Dokořán EDIČNÍ PLÁN 2020 NAJDETE zde. Využijte mimořádné...

INFORMACE

AUTOR
Hana Stehlíková-Babyrádová,
DIMENZE
12,93 MB
NÁZEV SOUBORU
Tělo – výraz – obraz – koncept.pdf

POPIS

Monografie se soustřeďuje na odbornou reflexi současného vnímání těla a tělesnosti v kontextu výtvarného umění. Mimo texty odhalující úzké vztahy mezi tělem a duší jsou další konotace nalézány v tradičním pojetí těla v zrcadle kultury. Takto klasicky uchopené paradigma stojí v kontrastu k postmodernímu hledisku i k otázkám týkajícím se problematiky genderu a sexuality. Publikace není jen pouhou teoretickou statí, pojímá i bohatou fotodokumentaci prezentující současnou lokální i světovou uměleckou scénu. Po obsahové i vizuální stránce je čerpáno z cesty do proslulé metropole – do New Yorku. Role této cesty se propisuje do hlubší akcentace otázek spojených s reflektovaným tematickým diskurzem. Podstatnou částí knihy jsou jednotlivé autentické rozhovory, které vznikly za účasti renomovaných českých umělců – Veroniky Bromové, Luboše Plného a Marie Tomanové. Na závěr je zahrnut i rozhovor s americkou kurátorkou a umělkyní Lissou Riverou.

Chcete si přečíst knihu?Tělo – výraz – obraz – koncept ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Stehlíková-Babyrádová,. Číst Tělo – výraz – obraz – koncept Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY