Prameny Máchova Máje: Fakta a hypotézy

Prameny Máchova Máje: Fakta a hypotézy - Michal Charypar | Jesuslecitona.org

...... Ve svém nejnovějším příspěvku k máchovskému bádání, knize Prameny Máchova Máje ... Prameny Máchova Máje Fakta a hypotézy - Artforum ... . Fakta a hypotézy (Akropolis 2018), podává poznatky vzešlé z přípravy vydání Máje v Kritické hybridní edici nakladatelství Akropolis (s Charyparem na ní spolupracovali Jiří Flaišman a Michal Kosák). Charypar, Michal: Prameny Máchova Máje : fakta a hypotézy. Lange, Elisabeth: Demence : trpělivá péče a pomoc : užitečná příručka pro pacienty a jejich blízké. Lauerová, Sylva: Experimentální atlas mužů. Libotovská, Vlasta & Slavíková Literová, ... Prameny Máchova Máje: Fakta a hypotézy - KOSMAS.cz ... . Lauerová, Sylva: Experimentální atlas mužů. Libotovská, Vlasta & Slavíková Literová, Barbora: Cesta ke kráse aneb nikdy nekončící příběh Prameny Máchova Máje: Fakta a hypotézy Kolektiv autorů Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství Mácha, Karel Hynek Máj Machovec, Milan František Palacký a česká filosofie Optát, Beneš; Gzel, Petr; Philomathes, Václav Gramatika česká (1533) Theer, Otakar Vysoko nad městem Prameny Máchova Máje : fakta a hypotézy. Vydání první. Praha : Ústav pro českou literaturu AV ČR : Akropolis, 2018. 165 stran . ISBN 978-80-88069-65-2. Jan Zahradníček : čtení o básníkovi z let 1930-1960. Vydání první. Praha : Institut pro studium literatury, 2018. 577 stran . ISBN 978-80-87899-80-9. JANOUŠEK, Pavel. FF > Kalendář akcí > Konference a přednášky > Kruh přátel českého jazyka: Kritické vydání Máchova Máje Takřka po šedesáti letech připravuje Ústav pro českou literaturu AV ČR nové kritické vydání Máchova Máje, a to ve specializované knižnici Kritická hybridní edice, která kombinuje tištěné médium (knihu) s ... Prameny Máchova Máje: Fakta a hypotézy Primárně textologicky zaměřená práce přináší přehled a podrobný popis všech dnes známých rukopisných a tištěných autorských pramenů básnické skladby Karla Hynka Máchy Máj. Báseň (1836). Shromažďuje bohatý faktografický materiál, na jehož základě pak formuluje i další ......

INFORMACE

AUTOR
Michal Charypar
DIMENZE
4,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Prameny Máchova Máje: Fakta a hypotézy.pdf

POPIS

Primárně textologicky zaměřená práce přináší přehled a podrobný popis všech dnes známých rukopisných a tištěných autorských pramenů básnické skladby Karla Hynka Máchy Máj. Báseň (1836). Shromažďuje bohatý faktografický materiál, na jehož základě pak formuluje i další hypotézy týkající se vzniku jednotlivých pramenů a jejich relevance z hlediska vydavatele. Nová zjištění se uvádějí zvláště v souvislosti s klíčovým pramenem, rukopisem Máje, a jeho vztahem k jedinému tištěnému vydání básně za autorova života, a rovněž s tzv. Výkladem Máje. V práci se dále podává kritika některých starších textologických hypotéz spjatých s Máchovou básní, rekonstrukce průběhu jejího vzniku včetně dosud neznámých cenzurních okolností a stručný přehled o dosavadní praxi při vydávání Máje. Publikace vychází v souvislosti s novým vědeckým a čtenářským vydáním Máchova Máje v Kritické hybridní edici.

Chcete si přečíst knihu?Prameny Máchova Máje: Fakta a hypotézy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Charypar. Číst Prameny Máchova Máje: Fakta a hypotézy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY