Čtení o neobyčejných cestách Jana Eskymo Welzla

Čtení o neobyčejných cestách Jana Eskymo Welzla - Svatava Morávková, | Jesuslecitona.org

...yčejných cestách Jana Eskymo Welzla obsahuje úryvky z původních vyprávění slavného moravského rodáka a dobrodruha, který strávil převážnou část svého života v polárních oblastech, kde se snad dokonce stal eskymáckým náčelníkem ... EOF ... . Další informace o tomto rodákovi ze Zábřehu na Moravě najdete například v knížkách "Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě", nebo "Čtení o neobyčejných cestách Jana Eskymo Welzla". Existuje také televizní film „Požírač medvědů", kde si roli Eskymo Welzla zahrál Július Satinský. (10.8.2009) Jan Eskymo WELZL, naskonome Jan Welzl (naskiĝis la 15-an de aŭgusto 1868 en Zábřeh, Ĉeĥio - mortis 19-an de septembro 1948 e ... Jan Eskymo Welzl - Wikipedia, wolna encyklopedia ... . Existuje také televizní film „Požírač medvědů", kde si roli Eskymo Welzla zahrál Július Satinský. (10.8.2009) Jan Eskymo WELZL, naskonome Jan Welzl (naskiĝis la 15-an de aŭgusto 1868 en Zábřeh, Ĉeĥio - mortis 19-an de septembro 1948 en Dawson City, Kanado) laŭ siaj vortoj "ĉeĥo de moravia nacieco" estis vojaĝisto, aventurulo, ĉasisto, orfosisto, estro de eskimoj kaj la plej supera juĝisto en Nova Siberio kaj rakontisto indikita kiel verkisto. Li estas ankaŭ konata sub pseŭdonomo Arctic ... Strýček Eskymák : podle vyprávění Jana Welzla. ... Aleksandr Aleksandrovič Charitanovskij, 1923-2017 . Čtení o neobyčejných cestách Jana Eskymo Welzla. Svatava Morávková, 1953- Těsnohlídkova norská kalvárie. Ladislav Řezníček, 1931- O portálu Knihovny.cz . O portálu ; Zapojené knihovny a zdroje ... ...

INFORMACE

AUTOR
Svatava Morávková,
DIMENZE
7,56 MB
NÁZEV SOUBORU
Čtení o neobyčejných cestách Jana Eskymo Welzla.pdf

POPIS

Čtení o neobyčejných cestách Jana Eskymo Welzla obsahuje úryvky z původních vyprávění slavného moravského rodáka a dobrodruha, který strávil převážnou část svého života v polárních oblastech, kde se snad dokonce stal eskymáckým náčelníkem. Doplňují je komentáře a úvahy, ale také výběr článků, dopisů a dokumentů, který přibližuje zrod Welzlovy popularity i méně známá fakta, především z jeho posledních let prožitých v Dawsonu, kde žil v chudobě a ústraní, ačkoli jeho hvězda na nebi mediální slávy stále zářila.

Chcete si přečíst knihu?Čtení o neobyčejných cestách Jana Eskymo Welzla ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Svatava Morávková,. Číst Čtení o neobyčejných cestách Jana Eskymo Welzla Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY