Geny a osobnost: Biologické základy psychiky člověka

Geny a osobnost: Biologické základy psychiky člověka - Peter Copeland, | Jesuslecitona.org

...1.1 Biologická podmíněnost člověka 14 Biologické základy psychiky 16 1 ... Geny a osobnost biologické základy psychiky člověka ... .2 Problém formování lidské osobnosti 18 Dědičnost a prostředí 20 1.3 Procesy utváření osobnosti 20 1.4 Člověk a kultura 22 Proces socializace 23 Socializační vlivy 24 1.5 Člověk a příroda 25 2. biologické základy M - vychází z biol.potřeb ... Psychoanalýza se zabývá dynamickou stránkou fenoménu osobnost. Základy a hlavní obsah psychoanalytické teorie tvoří : nevědomé psyc ... Geny a osobnost - Knihkupectví Ládví ... . Základy a hlavní obsah psychoanalytické teorie tvoří : nevědomé psychické procesy, učené o odporu a potlačení, Oidipův komplex, zdůraznění sexuality. ... 2.Energetického(energetické základy psychiky ... Vlivy působící na osobnost. 1) vnitřní biologické předpoklady zděděné, vrozené dispozice, vlohy vlivy působící během těhotenství a porodu. 2) prostředí a výchova rodina, škola, výchovné instituce, kamarádi celospolečenské vlivy 3) vlastní aktivita sebevýchova. Vývoj psychiky 1) zráním (maturace) 2) učením Dean Hamer, Peter Copeland: Geny a osobnost. Dean Hamer, Peter Copeland: Geny a osobnost - obrázek. Biologické základy psychiky člověka Portál, 2003, překlad Vlastimil Blecha, Ondřej Prcín a Klára Vaňková ... Osobnost Osobnost je souhrn vlastností, procesů, stavů, návyků, postojů, které tvoří celistvou strukturu a dynamiku, individualitu konkrétního člověka. Každá osobnost má své jedinečné psychické, biologické a sociální vlastnosti. Složky osobnosti: tělesné vlastnosti - zahrnují všechny složky osobnosti Biologické základy psychiky VZNIK A FUNKCE PSYCHIKY Při snaze dopátrat se okolností vzniku psychiky se v historii vyčlenily dva hlavní názorové proudy; klíčovým pojmem jednoho z nich je stvoření (tzv. kreacionistická hypotéza), druhého pak evoluce (evolucionalistická hypotéza)....

INFORMACE

AUTOR
Peter Copeland,
DIMENZE
9,23 MB
NÁZEV SOUBORU
Geny a osobnost: Biologické základy psychiky člověka.pdf

POPIS

Molekulární genetik Dean Hamer se zabývá výzkumem genů souvisejících s lidskými vlastnostmi, jako jsou strach, vyhledávání vzrušení a homosexualita. V knize soustřeďuje pozornost na to, zda se osobnost člověka utváří pod vlivem výchovy, nebo zda je dána geneticky. Hamer ukazuje, nakolik je naše chování intenzivně ovlivněno geny, včetně toho, jak moc jíme a kolik vážíme, jak myslíme, jak moc pijeme alkohol, užíváme drogy a nakolik se oddáváme sexu. Objasňuje též některé z nejzávažnějších a nejvíce znepokojujících stránek osobnosti, jako jsou nesmělost, agresivita, deprese a inteligence. Každá kapitola čerpá z posledních výzkumů a vysvětluje, jak porozumět sobě i své rodině. Nově vznikající molekulární biologie ukazuje, že geny jsou těmi nejdůležitějšími faktory, jimiž se lidé od sebe liší. Přesto však není charakter, určený geny, naprosto neměnný. Hamer zdůrazňuje, že je naší vrozenou vlastností reagovat na podněty z vnějšku, a tedy nechat se ovlivnit výchovou.

Chcete si přečíst knihu?Geny a osobnost: Biologické základy psychiky člověka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Peter Copeland,. Číst Geny a osobnost: Biologické základy psychiky člověka Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY