Dům paní Kláry: Výbor z povídek

Dům paní Kláry: Výbor z povídek - Péter Nádas | Jesuslecitona.org

...dá fronta 1999) ... Obsah knihy: Strašidelný dům ... povídky - Trh knih - můj antikvariát online ... . Slavná spisovatelka se rok před svou smrtí rozhodla vydat výbor z povídek, a rozšířit proto dřívější soubor Pondělí nebo úterý. Zamýšlený výbor nakonec uspořádal až Leonard Woolf a nazval jej Strašidelný dům (1944) - česky vyšel roku 1982 jako Smyčcový kvartet. Jack London, vlastním jménem John Griffith Chaney (12. ledna 1876 v San Franciscu, Kalifornie, USA - 22. ... Nádas, Péter: Dům paní Kláry - iLiteratura.cz ... . ledna 1876 v San Franciscu, Kalifornie, USA - 22. listopadu 1916) byl americký spisovatel, který se proslavil svými nejčtenějšími knihami Volání divočiny a Bílý tesák This banner text can have markup.. web; books; video; audio; software; images; Toggle navigation O čem je kniha Strašidelný dům? Slavná spisovatelka se rok před svou smrtí rozhodla vydat výbor z povídek, a rozšířit proto dřívější soubor Pondělí nebo úterý. Zamýšlený výbor nakonec uspořádal až Leonard Woolf a nazval jej Strašidelný dům (1944); vyšel česky r. 1982 jako Smyčcový kvartet. Strašidelný dům - v tomto uspořádání 1. vydání - Woolfová Virginia - Slavná spisovatelka se rok před svou smrtí rozhodla vydat výbor z povídek, a rozšířit proto dřívější soubor Pondělí nebo úterý. Zamýšlený výbor nakonec uspořádal až Leonard Woolf a 13. ročník. Ročník 13 (2003) Porota: Jarmila Emmerová, Ladislav Zadražil, Václav Jamek, Zdeněk Beran a Vratislav Slezák (předseda) Cena Josefa Jungmanna za nejlepší literární překlad vydaný v roce 2003: Obsah: Strašidelný dům Slavná spisovatelka se rok před svou smrtí rozhodla vydat výbor z povídek, a rozšířit proto dřívější soubor Pondělí nebo úterý. Zamýšlený výbor nakonec uspořádal až Leonard Woolf a nazval jej Strašidelný dům (1944) - česky vyšel roku 1982 jako Smyčcový kvartet. Velmi zajímavý rozhovor s bývalou ředitelkou Památníku Karla Čapka vedla děvčata ze ZŠ Dobříš, náměstí Komenského 35. Dozvíte se v něm zajímavosti nejen o paní Kristině, ale i samotném spisovateli. Cena Josefa Jungmanna je ocenění Obce překladatelů za nejlepší překladové dílo publikované v prvním vydání v českém jazyce v oblasti prózy, poezie, dramatu a nebeletristické literatury z oboru humanitních věd v předchozím kalendářním roce. Je pojmenována po jazykovědci Josefu Jungmannovi.Cena je vyhlašována ke Dni překladatelů 30. září na slavnostním ... Zamýšlený výbor nakonec uspořádal až Leonard Woolf a nazval jej Strašidelný dům (1944) česky vyšel roku 1982 jako Smyčcový kvartet. Naše edice se vrací jak k původnímu názvu, tak k plnému počtu povídek. Kratší texty psala Woolfová celý život, a přes svou rozmanitost tvoří jednotný celek....

INFORMACE

AUTOR
Péter Nádas
DIMENZE
11,14 MB
NÁZEV SOUBORU
Dům paní Kláry: Výbor z povídek.pdf

POPIS

Výbor z povídek maďarského prozaika, dramatika a esejisty Pétera Nádase. Prozaická prvotina, skvělá novela Bible, je nevšední literárně psychologická studie o všudypřítomnosti strachu, který v 50 letech zachvacoval – a křivil – děti komunistických prominentů žijících v chráněných čtvrtích budínských kopců, i o lživosti a vyčpělosti komunistických idejí, které se při střetu s tíživou skutečností rozpadaly v prach. Podobnému tématu, tedy vnímání absurdit a groteskní ubohosti života v 50. letech očima pozorného dětského pozorovatele, jsou věnovány i povídky Zeď a Sanyika, opět zasazené do čtvrti vyhrazené komunistickým pohlavárům. S jistým časovým odstupem se protikladem vyprázdněné mrtvé ideologie a prostého lidského bytí, žitého naplno, zabývá Nádas v plasticky propracované novele Dům paní Kláry, kde jej zachytil na konfrontaci vyhaslé komunistické intelektuálky a její nekomplikované, živočišné služky. V povídce Zahradník se autor politickému náboji vyhnul a podal v ní jímavý obraz dětského zármutku nad ztrátou matky, kdežto v bravurní próze Mínótauros předvedl Nádas svou schopnost absurdního pojetí skutečnosti.

Chcete si přečíst knihu?Dům paní Kláry: Výbor z povídek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Péter Nádas. Číst Dům paní Kláry: Výbor z povídek Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY