Profesorská republika: Osobnosti FF UK v meziválečném Československu

Profesorská republika: Osobnosti FF UK v meziválečném Československu - Petr Hlaváček | Jesuslecitona.org

...nosti ve formě republikánského a demokratického Československa výstavu, která prostřednictvím biogramů představuje takřka tři desítky mužů a žen spojených svým ... Profesorská republika Osobnosti FF UK v meziválečném ... ... ... Kniha Profesorská republika. Osobnosti FF UK v meziválečném Československu vznikla jako doprovodná publikace stejnojmenné výstavy uspořádané na podzim 2018 na FF UK u příležitosti 100. výročí obnovení české státnosti ve formě republikánského a demokratického Československa. Kniha Profesorská republika.Osobnosti FF UK v meziválečném Československu vznikla jako doprovodná publikace stejnojmenné výstavy uspořádané na podzim 2018 na FF UK u ... Výstava „Profesorská republika. Osobnosti FF UK v ... ... . Kniha Profesorská republika.Osobnosti FF UK v meziválečném Československu vznikla jako doprovodná publikace stejnojmenné výstavy uspořádané na podzim 2018 na FF UK u příležitosti 100. výročí obnovení české státnosti ve formě republikánského a demokratického Československa.Z pražského univerzitního prostředí vzešli T. G. Masaryk, první prezident republiky, i ... O čem je kniha Profesorská republika? Kniha Profesorská republika. Osobnosti FF UK v meziválečném Československu vznikla jako doprovodná publikace stejnojmenné výstavy uspořádané na podzim 2018 na FF UK u příležitosti 100. výročí obnovení české státnosti ve formě republikánského a demokratického Československa. Kniha Profesorská republika. Osobnosti FF UK v meziválečném Československ...

INFORMACE

AUTOR
Petr Hlaváček
DIMENZE
7,94 MB
NÁZEV SOUBORU
Profesorská republika: Osobnosti FF UK v meziválečném Československu.pdf

POPIS

Kniha Profesorská republika. Osobnosti FF UK v meziválečném Československu vznikla jako doprovodná publikace stejnojmenné výstavy uspořádané na podzim 2018 na FF UK u příležitosti 100. výročí obnovení české státnosti ve formě republikánského a demokratického Československa. Z pražského univerzitního prostředí vzešli T. G. Masaryk, první prezident republiky, i Edvard Beneš, ministr zahraničních věcí a Masarykův nástupce v prezidentském úřadě, pedagogové FF UK se během dynamického dvacetiletí první republiky (1918-1938) objevovali mezi politickými představiteli, diplomaty, státními úředníky a veřejnými intelektuály. Prostřednictvím biogramů jsou v knize představeny takřka tři desítky mužů a žen, přičemž na náš seznam je nutně výběrový a řada vynikajících jmen samozřejmě chybí. Záměrem bylo připomenout alespoň některé osobnosti, které svým životem a fakultním angažmá propojovaly první republiku s bývalým Rakouskem-Uherskem i Československem restituovaným po druhé světové válce, neboť tak mohla vyniknout často vytěsňovaná kontinuita zdejších intelektuálních tradic, z nichž vyrůstá naše společná česká a evropská identita i přináležitost k západnímu civilizačnímu okruhu.

Chcete si přečíst knihu?Profesorská republika: Osobnosti FF UK v meziválečném Československu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Hlaváček. Číst Profesorská republika: Osobnosti FF UK v meziválečném Československu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY