Poprava tří mládenců: Odpustkové bouře v Praze

Poprava tří mládenců: Odpustkové bouře v Praze - Pavel Soukup | Jesuslecitona.org

...barvitě líčí událost, která je obecně známá především z Vávrova filmu Jan Hus, totiž zatčení a popravu tří mladíků, kteří se „provinili" vyrušováním při kázání v kostele ... Poprava tří mládenců | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . V běžné provozní době lze v přízemí ústřední budovy vracet knihy a jiné vypůjčené dokumenty v samoobslužném automatu. Půjčování knih, a to pouze na základě objednávek a rezervací, nabídneme od 4. května. ... poprava tří mládenců. odpustkové bouře v Praze. Pavel Soukup. Soukup, Pavel, Soukup, Pavel, ... Poprava tří mládenců 11.7.1412 Odpustkové bouře v Praze ... se zabývá též ... Pavel Soukup - Poprava tří mládenců, odpustkové bouře v ... ... . května. ... poprava tří mládenců. odpustkové bouře v Praze. Pavel Soukup. Soukup, Pavel, Soukup, Pavel, ... Poprava tří mládenců 11.7.1412 Odpustkové bouře v Praze ... se zabývá též „druhým životem" tří popravených mládenců v paměti následujících staletí. Kniha nejen přináší některé nové poznatky, ale navíc je psána velmi přístupným a svěžím stylem. Poprava tří mládenců, odpustkové bouře v Praze. Autor: Pavel Soukup Vydavatel: Nakladatelství HAVRAN, Praha 2018 Anotace: V této knize z edice "Dny, které tvořily české dějiny" autor živě a barvitě líčí událost, která je obecně známá především z Vávrova filmu Jan Hus, totiž zatčení a popravu tří mladíků, kteří se „provinili" vyrušováním při ... Kupte knihu Poprava tří mládenců (Magdalena Wagnerová) s 8 % zľavou za 6.66 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 16 miliónov titulov. Poprava tří mládenců. Odpustkové bouře v Praze - Pavel Soukup: Krátky popis: Neodolatelný produkt Poprava tří mládenců.Odpustkové bouře v Praze - Pavel Soukup od výrobce Havran u nás najdete téměř zadarmo od 178 Kč : Obvyklá cena Poprava tří mládenců Soukup, Pavel. 3 dny. Naše cena: 166 Kč Svědek z cely smrti Autor: Stanislav Motl. ... Poprava tří mládenců Odpustkové bouře v Praze Autor: Pavel Soukup. Průběh odpustkových bouří v hlavním městě Českého království roku 1412. Okolnosti smrti tří mladíků, kteří byli popraveni kvůli ... Poprava tří mládenců. V neděli 10. července 1412 došlo opět výtržnostem ve třech kostelích, kde několik mladíků pokřikovalo na kazatele, kteří hlásali odpustky, že odpustky jsou lživé a špatné. Mladíci byli zatčeni a uvězněni ve Staroměstské radnici; jednoho přivedli z katedrály svatého Víta, druhého z baziliky sv. . Jakuba a třetího z Týnského chr V mezičase, s vročením 2018, vyšla...

INFORMACE

AUTOR
Pavel Soukup
DIMENZE
10,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Poprava tří mládenců: Odpustkové bouře v Praze.pdf

POPIS

V nové knize edice Dny, které tvořily české dějiny autor živě a barvitě líčí událost, která je obecně známá především z Vávrova filmu Jan Hus, totiž zatčení a popravu tří mladíků, kteří se „provinili“ vyrušováním při kázání v kostele. Celá událost je zasazena do širokého kontextu tzv. odpustkových bouří v Praze roku 1412 a jejich důsledků, včetně kostnického koncilu. Autor, vědecký pracovník Centra medievistických studií při Filosofickém ústavu AV ČR, se zabývá též „druhým životem“ tří popravených mládenců v paměti následujících staletí. Kniha nejen přináší některé nové poznatky, ale navíc je psána velmi přístupným a svěžím stylem.

Chcete si přečíst knihu?Poprava tří mládenců: Odpustkové bouře v Praze ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Soukup. Číst Poprava tří mládenců: Odpustkové bouře v Praze Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY