Ekologie mysli

Ekologie mysli - Gregory Bateson | Jesuslecitona.org

... mě, že je má zahrada pestrá a barevná i na podzim ... Ekologie mysli — Academia ... . Může za to plevel. Ekologie mysli (česky) Kód: ... V poslední části řešící otázky ekologie dochází Bateson k závěru, že ekologická krize, které nyní čelíme, je v první řadě krizí našeho pohledu na svět, je důsledkem chyby ve způsobu, jakým jsme si navykli přemýšlet. schovať popis. Seven Worlds, One Planet je nový seriál BBC, na kterém se podílel David Attenborough. Každá jeho epizoda mapuje úchvatné přírodní bo ... Ekologie mysli - Gregory Bateson | Databáze knih ... . Každá jeho epizoda mapuje úchvatné přírodní bohatství jednoho ze sedmi kontinentů Země, ale zároveň i tamní dopad lidského působení. Ekologie, životní prostředí ... U výboru předmětů budeme se snažiti, abychom v mysli čtenářů svých utvořili velkolepý obraz přírody, sloužící k ovidomění vysokého našeho lidského stanoviska. ... rozšírené hľadanie. Odporúčame; Pripravujeme; Novinky; Antikvariát; Inde nekúpite; 0,00 € 0 ks tovaru Ekologie mysli. Gregory Bateson. Stěžejní dílo anglo-amerického antropologa Gregoryho Batesona se pokouší na podkladě poznatků kybernetiky, teorie systémů a teorie informace postihnout podstatu řádu a organizace živého světa. Ekologie mysli Přihlášení ... V poslední části řešící otázky ekologie dochází Bateson k závěru, že ekologická krize, které nyní čelíme, je v první řadě krizí našeho pohledu na svět, je důsledkem chyby ve způsobu, jakým jsme si navykli přemýšlet. 568 Kč ......

INFORMACE

AUTOR
Gregory Bateson
DIMENZE
11,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Ekologie mysli.pdf

POPIS

Stěžejní dílo anglo-amerického antropologa Gregoryho Batesona se pokouší na podkladě poznatků kybernetiky, teorie systémů a teorie informace postihnout podstatu řádu a organizace živého světa. Pokrývá celou mimořádnou šíři vědeckých zájmů tohoto autora. Postupuje od antropologie přes psychologii, biologii a epistemologii až k otázkám soudobé ekologické krize. Od jiných multidisciplinárních projektů jej odlišuje snaha o přesné definice a důkladné rozpracování jednotlivých detailů společenského a přírodního dění. Z antropologické části stojí za zmínku především Batesonovy úvahy o kontroverzním tématu národního charakteru. Psychologická část pak představuje povinnou četbu pro všechny psychoterapeuty a další profesionály, kteří se zabývají komunikací. Batesonův koncept dvojné vazby totiž definuje samu podstatu komunikační patologie. Velice inspirativní je též pojednání o alkoholismu z perspektivy kybernetiky. V biologické části je nejsilněji znát Batesonův zájem o projevy vzorce a řádu v živém světě. Ve svém pojetí evoluce rehabilituje tělesný kontext genetické výbavy organismů, čímž předjímá současný rozvoj epigenetiky. Epistemologické texty představují první pokus o syntézu jeho myšlenek, kterou dále rozpracoval v knize Mysl a příroda: nezbytná jednota. V poslední části řešící otázky ekologie dochází Bateson k závěru, že ekologická krize, které nyní čelíme, je v první řadě krizí našeho pohledu na svět, je důsledkem chyby ve způsobu, jakým jsme si navykli přemýšlet.

Chcete si přečíst knihu?Ekologie mysli ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gregory Bateson. Číst Ekologie mysli Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY