Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938

Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938 - Piotr Maciej Majewski | Jesuslecitona.org

... Tištěné knihy Historie Podle zemí a kontinentů České a slovenské dějiny Tištěná kniha Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938 ... Bojovat, či ustoupit? | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938. Mohlo se Československo na podzim 1938 ubránit německému útoku? Rozhodli se představitelé ... Bojovat, či ustoupit? - Možnosti obrany Československa na podzim 1938 2019; Sudetští Němci 1848-1948. Dějiny jednoho nacionalismu 2014; Žánry autora. Vojenství Literatura naučná Historie Literatura faktu. Štítky z knih Kniha o obraně Československa 1938 Pavel ... Bojovat, či ustoupit? | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Dějiny jednoho nacionalismu 2014; Žánry autora. Vojenství Literatura naučná Historie Literatura faktu. Štítky z knih Kniha o obraně Československa 1938 Pavel Šrámek Neděle 6.01.2019, 10:04. Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938 česká verze této knihy. Nejde přitom o pouhý překlad polského originálu, Piotr majewski celý text zrevidoval a pro české čtenáře některé pasáže zkrátil, jiné naopak rozšířil či nově doplnil. Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938. Kdo napsal knihu Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938? Autorem je Piotr M. Majewski. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938 - Majewski Piotr Maciej - Mohlo se Československo na podzim 1938 ubránit německému útoku? Rozhodli se představitelé republiky správně, když přijali mnichovský diktát, nebo promarnili Všechny informace o produktu Kniha Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938 - Piotr Maciej Majewski, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938 - Piotr Maciej Majewski. Rozhodli se představitelé republiky správně, když přijali mnichovský diktát, nebo promarnili šanci na vítězství, které mohlo zadržet další Hitlerovu expanzi? Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938 Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938-- autor: Majewski Piotr Maciej El Alquimista-- autor: Coelho Paulo Bodas de sangre-- autor: Lorca Federico García Zpěvy sladké Francie-- autor: Krček Josef...

INFORMACE

AUTOR
Piotr Maciej Majewski
DIMENZE
6,6 MB
NÁZEV SOUBORU
Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938.pdf

POPIS

Mohlo se Československo na podzim 1938 ubránit německému útoku? Rozhodli se představitelé republiky správně, když přijali mnichovský diktát, nebo promarnili šanci na vítězství, které mohlo zadržet další Hitlerovu expanzi? Měl německy diktátor vůbec v úmyslu na Československo zaútočit, nebo se stalo oběti jeho triku? Jak si již správně všiml Milan Kundera v Nesnesitelné lehkosti bytí, na tyto otázky lze odpovědět pouze tehdy, pokud bychom takovou možnost vyzkoušeli. Polský historik Piotr M. Majewski rozebírá právě takový scénář. Zamýšlí se nad tím, jak by mohla vypadat konfrontace s Německem, kdyby se Československo rozhodlo bojovat. Jeho knížka však není pojednáním z oblasti alternativní historie. Autor se snaží zhodnotit možnosti československé obrany na základě zkušeností – v České republice málo známých – z polsko-německé války v roce 1939. Představuje také německé válečné přípravy a geopolitickou situaci Československa. Na těchto základech krok za krokem analyzuje, jakou šanci by v hypotetické válce s wehrmachtem měly československé ozbrojené síly. Český čtenář najde v této knize také řadu zajímavých faktů o polské armádě a polské obranné válce v září 1939.

Chcete si přečíst knihu?Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Piotr Maciej Majewski. Číst Bojovat, či ustoupit? Možnosti obrany Československa na podzim 1938 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY