Nerealizovaná Praha

Nerealizovaná Praha - Kryštof Drnek | Jesuslecitona.org

...náměstí a to pouze do 11. prosince. Jedná se o doprovodnou výstavu ke konferenci Praha světová 2017 , která se koná u příležitosti 25 ... PDF § 28 odstupy od okolních budov ... . výročí zapsání historického centra Prahy na Seznam světového kulturního a ... Tato nerealizovaná varianta by podle odhadů stála 340 až 390 milionů korun. Praha 12 si poté nechala vypracovat analýzu, která ukázala, že nejvýhodnějším místem pro stavbu nové radnice jsou pozemky mezi ulicemi Písková a Generála Šišky. Praha není jenom most a hrad, ale taky Vyšehrad! Když se začátkem 80. let projektoval pankrácký Hotel Forum, byla ve hře i stopadesáti ... Nerealizovaná Praha - Nuselský most - natáčení | Facebook ... . Praha není jenom most a hrad, ale taky Vyšehrad! Když se začátkem 80. let projektoval pankrácký Hotel Forum, byla ve hře i stopadesátimetrová varianta. ... 2 - Hotel Forum, 3 - nerealizovaná piazzeta nad křižovatkou, 4 - plánovaná komunikace, 5 - řídící středisko Městské správy SNB, 6 - nerealizovaná dostavba ... Nerealizovaná utopie. Žádný vlak touto tajnou stanicí nikdy neprojel a záhadou zůstává zejména původní účel stavby. Možná to skutečně mělo být tajné vládní metro. V době, kdy tato stanice v režimu utajení vznikala, ještě neexistovala koncepce metra jako součásti pražské hromadné dopravy. Městská přečerpávací stanice je novorenesanční budova v Praze 2 - Novém Městě v Sokolské ulici (objekt bez čísla mezi orientačními čísly 5 a 7). Byla postavena v roce 1883 podle návrhu významného českého architekta 19. století Antonína Wiehla návazně na podzemní vyrovnávací vodojem. #13332 Nerealizovaná oprava - proč Stav stížnosti. uzavřeno . Celková doba trvání . 5 měsíců 4 dny 14 hodin. Detail stížnosti. Publikováno 22.11.2016, před 3 lety Tereza Hradecká Znění stížnosti. Dobrý den, ... 101 00 Praha 10 ... Kniha: Nerealizovaná Praha - Kryštof Drnek. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Empírový dům U Muziků ve Vratislavově třídě o...

INFORMACE

AUTOR
Kryštof Drnek
DIMENZE
12,4 MB
NÁZEV SOUBORU
Nerealizovaná Praha.pdf

POPIS

Tématem předkládané publikace je otázka nerealizovaného regulačního plánu hlavního města Prahy a vybraných stavebních projektů, které byly jeho součástí. Analýza je provedena na základě několika vybraných stavebních projektů, které ovlivňovaly jak samotný regulační plán, tak i městský vývoj. Chronologicky je práce lety 1919–1939 (s určitými předsahy). Publikace se soustřeďuje na vysvětlení vztahů mezi městem, nezávislým regulačním orgánem v podobě Státní regulační komise pro Prahu a okolí, řadou vědeckých pracovišť a státem reprezentovaným ministerstvy, které všechny regulaci ovlivňovaly. Cílem výzkumu bylo též objasnění, z jakých důvodů k plánované regulaci nedošlo, co zabránilo její realizaci, jak vztahy mezi jednotlivými aktéry regulaci ovlivnily a nakolik do ní zasáhly vnější okolnosti. V neposlední řadě se publikace snaží o vysvětlení toho, jak dalece tyto nerealizované plány ovlivnily vývoj města do budoucnosti a nakolik odpovídá dnešní podoba Prahy původním záměrům z 20. a 30. let.

Chcete si přečíst knihu?Nerealizovaná Praha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kryštof Drnek. Číst Nerealizovaná Praha Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY