Češi v Americe - Czechs in America

Češi v Americe - Czechs in America - Ivan Dubovický | Jesuslecitona.org

..., ale jako většina ostatních přistěhovalců spíše bojovali za Unii ... Češi v Americe a česko-americké vztahy v průběhu pěti ... ... . Imigrace pokračovala a ... ČEŠI V AMERICE/CZECH IN AMERIKA Eva Střížovsk ... který se už třicet let věnuje tématice krajanů z celého světa a v Americe zvláště. Myslím, že nepřeháním, když napíši, že jeho kniha je velmi cenná a dobře zpracovaná. I pro zcela nezúčastněné laiky musí být velmi zajímavé probírat se dějinami Čechů a ... Češi v Americe a česko-americké vztahy v průběhu pěti staletí ... Čeští trampové v Americe - YouTube ... ... Češi v Americe a česko-americké vztahy v průběhu pěti staletí Czechs in America and czech-american relations in a course of five centuries 2. vydání (přepracované) vazba - vázaná 170 x 240 mm, 200 celobarevných stran Češi v Americe - Czechs in America - Dubovický Ivan - Publikace přináší informace o českém vystěhovaletsví do Ameriky a popisuje česko-americké vztahy v průběhu pěti staletí. Pro nákup v tomto internetovém obchodě povolte ve svém prohlížeči JavaScript. Ivan Dubovický představí svoji dvojjazyčnou knihu s názvem Češi v Americe/Czechs in America, která je výsledkem rozsáhlého výzkumu v českých i amerických archivech. Prvotní účel jejího vydání je vzdělávací, má ale i kulturní a politický rozměr. Publikace přináší základní přehled česko-amerických vztahů od počátků v 16. století až po dnešek. Zvláštní pozornost je věnována historii českého masového přistěhovalectví do USA, rozvoji české komunity na půdě Spojených států a významu, jaký američtí Češi sehráli ve vztazích obou zemí, a to zejména v kritických obdobích českých dějin. Češi v Americe a česko-americké vztahy v průběhu pěti staletí / Czechs in America and Czech American relations in the course of five centuries Ivan Dubovický Stáhnout ukázku Vaše cena: 235 Kč; Běžná cena: 350 Kč: Ušetříte: 115 Kč: Skladem ......

INFORMACE

AUTOR
Ivan Dubovický
DIMENZE
7,66 MB
NÁZEV SOUBORU
Češi v Americe - Czechs in America.pdf

POPIS

Publikace přináší základní přehled česko-amerických vztahů od počátků v 16. století až po dnešek. Zvláštní pozornost je věnována historii českého masového přistěhovalectví do USA, rozvoji české komunity na půdě Spojených států a významu, jaký američtí Češi sehráli ve vztazích obou zemí, a to zejména v kritických obdobích českých dějin.Publikace je bohatě ilustrována materiály z domácích i zahraničních pramenů, je doplněna statistikami o českém vystěhovalectví a přehledem o vzájemném diplomatickém zastoupení. Je určena širšímu okruhu čtenářů.The book presents an overview of Czech-American relations from the 16th century up to now. A special attention is given to the history of Czech mass immigration to the US, to formation of the Czech community in the US and to significant role that American Czechs played in Czech-American relations, especially in the critical moments of Czech history. Publication is richly illustrated using both Czech and foreign sources, also contains statistics on Czech immigration and a survey of Czechoslovak (Czech) – US diplomatic representatives. It is intended for wider circle of readers.

Chcete si přečíst knihu?Češi v Americe - Czechs in America ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Dubovický. Číst Češi v Americe - Czechs in America Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY