Mimésis - Fikce - Distance: k estetice XX. století

Mimésis - Fikce - Distance: k estetice XX. století - Vlastimil Zuska | Jesuslecitona.org

...sis - Fikce - Distance: k estetice XX. století ... Mimésis Fikce Distance k estetice XX. století | Knihy.ABZ.cz ... . Vlastimil Zuska ... Mimésis - Fikce - Distance Autor: Zuska, Vlastimil Nakladatel: Triton EAN: 9788072542857 ISBN: 80-7254-285- Popis: 1× kniha, brožovaná, 146 stran, česky Rozměry: 11 × 16,5 cm Rok vydání: 2002 ... Kniha: Mimésis Fikce Distance k estetice XX. století - Vlastimil Zuska. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. 5. 2020 jsou navíc všechny naše prod ... Mimésis - Fikce - Distance (e-kniha) - Vlastimil Zuska ... ... . Od 18. 5. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny otevřeny. ... > * 20. stol. > Mimésis Fikce Distance k estetice XX. stolet ... Kupte nebo prodejte knihu Mimésis - fikce - distance v online antikvariátu TrhKnih.cz. Hledat. Přihlásit; košík je prázdný Prodat knihy. Mimésis - fikce - distance k estetice XX. století Vlastimil Zuska. Moje hodnocení Hodnotil 1 uživatel Přidat do poličky . nakladatel: Triton: rok vydání ... tradiční disciplíny2 a Mimésis-fikce-distance : k estetice XX. století3. Zároveň se pokusíme oba přístupy porovnat a utvořit z nich celkový náhled na problematiku distance z estetického úhlu pohledu, se kterým pak budeme v dalších kapitolách hledat paralely. SZ7BP_OVZE Základy estetiky a kulturologie Pedagogická fakulta podzim 2017 Rozsah 1/0/0. 1 kr. Ukončení: z. Vyučující PhDr. Radovan Rybář, Ph.D. (přednášející) Garance Mimésis - Fikce - Distance (e-kniha) - Vlastimil Zuska - Kniha předkládá komplexní obraz současné estetiky, jak se lomí v trojitém zrcadle tří významných konceptů minulosti i přítomnosti tohoto humanitního oboru. Přiná...

INFORMACE

AUTOR
Vlastimil Zuska
DIMENZE
10,24 MB
NÁZEV SOUBORU
Mimésis - Fikce - Distance: k estetice XX. století.pdf

POPIS

Kniha předkládá komplexní obraz současné estetiky, jak se lomí v trojitém zrcadle tří významných konceptů minulosti i přítomnosti tohoto humanitního oboru. Přináší současný i původní pohled na staletí se vyvíjející problém nápodoby v umění, na roli fikce v životě vůbec a v umění zvlášť, i na specifičnost pohybu a pobytu vědomí ve sféře estetična, krásy a vznešena. Vzájemná propojenost i podmíněnost zkoumaných kategorií je předváděna vždy v rámci dvojkapitoly tvaru „teoretická reflexe – konkrétní aplikace“ s důrazem na dosud relativně zanedbávanou dimenzi teorie umění a estetiky – čas. Doc. PhDr. Vlastimil Zuska, CSc. vystudoval estetiku na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze, kde od r. 1990 přednáší estetiku 20. století a filmovou teorii. Zaměřuje se na fenomenologickou estetiku, (post)strukturalismus, sémiotiku, problematiku temporality estetického prožitku a ontologii estetického objektu.

Chcete si přečíst knihu?Mimésis - Fikce - Distance: k estetice XX. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vlastimil Zuska. Číst Mimésis - Fikce - Distance: k estetice XX. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY