"Národní" školství za první československé republiky

...m rámci první Československé republiky (1918-1938), Historický obzor - časopis pro výuku dějepisu a popularizaci historie 11-12/2011, str ... „Národní školství" za první československé republiky ... ... . 256-269 Sbírková expozice 1918-1938: První republika vznikla ke 100. výročí vzniku Československé republiky a představuje bohatou výtvarnou tvorbu a umělecký provoz mladého státu v letech 1918-1938. Praha : Národní zemědělské muzeum, s. p. o., 2017. 543,- Kč. Publikaci lze objednat online nebo zakoupit na jednotlivých pobočkách muzea (doporučujeme telefonicky ověřit dostu ... Kultura za první republiky - Studuju.cz ... . p. o., 2017. 543,- Kč. Publikaci lze objednat online nebo zakoupit na jednotlivých pobočkách muzea (doporučujeme telefonicky ověřit dostupnost). Anotace: Souborná reprezentativní publikace je vydávána ke stému výročí vyhlášení samostatné Československé republiky. Monografie se ... Všechny informace o produktu Kniha Národní školství za první československé republiky - Tomáš Kasper, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Národní školství za první československé republiky - Tomáš Kasper. Kniha "Národní" školství za první československé republiky. ... Dana Kasperová česká, 1974. Tomáš Kasper česká, 1974. Markéta Pánková česká, 1954. Kniha "Národní" školství za první československé republiky je v. Přečtených: 1x: Knihotéce: 2x: Chystám se číst: 1x: Vysoké školství za 1. republiky Text dotazu. Dobrý den, zajímalo by mne kolik a jaké vysoké školy byly v Československé republice za 1. republiky. Odpověď. Dobry den, zcela presnou souhrnnou informaci za cele obdobi trvani Ceskoslovenske republiky Vam bohuzel nemuzeme poskytnout. Národní shromáždění Československé socialistické republiky (NS ČSSR) bylo od 11. července 1960 do 31. prosince 1968 celostátním zákonodárným sborem a formálně nejvyšším orgánem státní moci v Československé socialistické republice (ČSSR). 520 vztahy. Sté výročí vzniku Československa připomene výstava Nová škola v nové republice, která se v Národním pedagogickém muzeu v Praze (NPM) otevře 1. února. Idylické představy o prvorepublikovém školství z filmu Škola základ života nebo Cesta do hlubin študákovy duše zpochybní odhalením nepříliš známých podrobností. O čem je kniha "Národní" školství za první československé republiky? Publikace se zaměřuje na otázku vývoje, vymezení vzdělávacích cílů a obsahů obecných a měšťanských škol jako institucí, v nichž většina meziválečné populace v ČSR plnila povinnou školní docházku....

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Kasper,
DIMENZE
8,6 MB
NÁZEV SOUBORU
"Národní" školství za první československé republiky.pdf

POPIS

Publikace se zaměřuje na otázku vývoje, vymezení vzdělávacích cílů a obsahů obecných a měšťanských škol jako institucí, v nichž většina meziválečné populace v ČSR plnila povinnou školní docházku. „Národní“ školství je tematizováno jako prostředek řešení takzvané národní i sociální otázky v mnohonárodnostním Československu. Nastíněna je diskuse v oblasti vztahu školy a církve, ale i problematika výchovy občana demokratického státu. Každodenní chod „národních“ škol byl výsledkem odborné pedagogické debaty, ale i diskuse v širší učitelské veřejnosti sdružené v mnoha organizacích, odborných fórech a institucích.

Chcete si přečíst knihu?"Národní" školství za první československé republiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Kasper,. Číst "Národní" školství za první československé republiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY