Severočeské závody a okruhy: Století severočeského silničního závodění

Severočeské závody a okruhy: Století severočeského silničního závodění - Jaroslav Kotrbáček, | Jesuslecitona.org

... a okruhy Století středočeského silničního závodění ... Kniha: Severočeské závody a okruhy | Knihy.ABZ.cz ... . ... Severočeské závody a okruhy. Jawa 50 Pionýr. Automobily Škoda Superb. Rychlá řídítka. Čitatelia, ktorí si kúpili túto knihu, si ďalej kúpili. Jawa kývačka. Wohlmuth Jiří, Kotrbáček Jaroslav,: Severočeské závody a okruhy - Století severočeského silničního závodění. Silniční závody v severních Čechách započaly ve dvacátých letech minulého století. O nich i o známých a neznámých závodnících je tato ... Kniha: Středočeské závody a okruhy - Století středočeského ... ... . O nich i o známých a neznámých závodnících je tato výjimečná publik ... Středočeské závody a okruhy. Kdo napsal knihu Středočeské závody a okruhy? Autorem je Jiří Wohlmuth, Jaroslav Kotrbáček. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. Možnost nákupu elektronické verze knihy. ČBDB.cz - Databáze knih. Tituly autora Kotrbáček Jaroslav, Wohlmuth Jiří, - Severočeské závody a okruhy - Století severočeského silničního závoděníStředočeské závody a okruhy - Století středočeského silničního závodění Století středočeského silničního závodění (e-kniha) Autor: Jiří Wohlmuth ; Jaroslav Kotrbáček Autoři ke každému z třiceti devíti míst dohledali přesné trasy závodů, informace z pořadatelské činnosti, výsledkové listiny se jmény závodníků známých i neznámých, a ty ... Severočeské závody a okruhy : století severočeského silničního závodění / Hlavní autor: Wohlmuth, Jiří, 1948- Vydáno: (2019) Možnosti vyhledávání Historie vyhledávání Přijatelné vzdálenosti mezi osídlenými místy, ale i dobrá silniční síť středních Čech umožnily v napsat zajímavou historii závodění v tomto kraji. Už před více než 110 lety se zde začaly jezdit dálkové závody, závody do vrchu a městské okruhy. V mnohých městech mělo závodění jen jepičí život a po prvním odjetém ročníku už další nenásledoval ... Trávit čas knihou Quartier Libre 2: Francoužština pro střední školy! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Quartier Libre 2: Francoužština pro střední školy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte! Ve škole se dějou věci - Frida Nilsson . JAKMILE ZAČNE ŠKOLA, HEDVIKA UŽ SE NIKDY NUDIT NEBUDE! A TAK TO TAKY BYLO… Přijatelné vzdálenosti mezi osídlenými místy, ale i dobrá silniční síť středních Čech umožnily v napsat zajímavou historii závodění v tomto kraji. Už před více než 110 lety se zde začaly jezdit dálkové závody, závody do vrchu a městské okruhy. V mnohých městech mělo závodění jen jepičí život a po prvním odjetém ročníku už další nenásledoval ... Tituly od Jaroslav Kotrbáček na Gorila.sk. Najširší výber titulov na slovenskom trhu, výhodné ceny a nízke poštovné. Len na Gorila.sk...

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Kotrbáček,
DIMENZE
8,89 MB
NÁZEV SOUBORU
Severočeské závody a okruhy: Století severočeského silničního závodění.pdf

POPIS

Silniční závody v severních Čechách započaly ve dvacátých letech minulého století. O nich i o známých a neznámých závodnících je tato výjimečná publikace. Reliéf tamní krajiny je kopcovitý, takže první závodní disciplíny se jely do vrchu. Tak to bylo v případě prvního předválečného závodu Schöber u Rumburku i druhého Krušnohorského závodu Dubí – Cínovec. Třetím závodem byl Lounský triangl, který jak název napovídá měl podobu okruhu. Druhá světová válka přerušila slibně se rozvíjející motoristický sport v tomto kraji. Nicméně už rok po válce se jely hned tři závody. Ten první byl odstartován v Turnově o Štít Českého ráje, další pak v Jablonci kolem přehrady Mšeno a následně v Liberci, kde se závodilo až do roku 1966. Ne všechna města měla stejné štěstí, někde mělo závodění jen jepičí život a po první odjetém ročníku už další nenásledoval. Tento osud měly například města Varnsdorf a Bílina. Poválečné závodění dosáhlo úctyhodných osmnácti míst, kde se závody pořádaly. Kromě těch už zmíněných, se jelo v Ústí nad Labem, Mostě, Děčíně, ale také v menších městech jako byl Terezín, Žatec nebo Roudnice nad Labem. Most se svojí závodní historií odlišuje od ostatních měst. Nejprve se závody konaly v centru starého Mostu, pak se přesunuly na autodrom, kde se odjely napínavé turnaje, a kde se do roku 2003 jezdily i závody Intersérie. Autoři ke každému z celkem jednadvaceti míst dohledali přesné trasy závodů, informace z pořadatelské činnosti, výsledkové listiny se jmény závodníků, a ty okořenili zajímavostmi z dobového tisky. Knihu doplňují dosud nepublikované fotografie.

Chcete si přečíst knihu?Severočeské závody a okruhy: Století severočeského silničního závodění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Kotrbáček,. Číst Severočeské závody a okruhy: Století severočeského silničního závodění Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY