České sklo

České sklo - Sylva Petrová | Jesuslecitona.org

... Brna. Crystal porcelan - Brno tel. +420 545 566 706 České sklo ... České sklo - Home | Facebook ... . Sklářství má v Čechách a na Moravě dlouho tradici, my se v ní snažíme pokračovat. Vyrábíme skleněné svícny, láhve, sklenice a dekorativní ozdoby. Sklo tvarujeme tradičním foukáním pomocí sklářské píšťaly. Poznejte skutečnou kvalitu a originalitu naší práce. Vhodné i jako zajímavý dárek. České sklo a český křišťál, kvalita a brilantnost, to je Bohemia Crystal Glass! Ať již poptáváte užitkové sklo do Vašeho obchodu nebo exkluzivní kolekci produktů, jako designové a vyjímečné doplňky do interiérů Vašich zákazníků, v prvotřídní kvalitě z České republiky, jako sklářské velmoci - věřte, že u ... České sklo. 232 likes. České sklo. Firma Sklo Šteigl Mar ... České sklo - Home | Facebook ... ... České sklo. 232 likes. České sklo. Firma Sklo Šteigl Marek Vám nabízí luxusní moderní sklo. Naši prioritou je kvalita a spokojenost zák... Kliknutím na níže uvedený odkaz "Odeslat", v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění výslovně souhlasím se zpracováním a uchováním veškerých mých osobních údajů, které poskytuji prostřednictvím společnosti KAVALIERGLASS, a.s. Tyto údaje poskytuji společnosti KAVALIERGLASS, a.s., jako správci osobních údajů či jako jeho zmocněnému zástupci ... Vyberte si u specialistů na sklo. Poradíme vám s výběrem kvalitního užitkového skla pro běžné i profesionální použití.Nejvíce nás zajímá české sklo, ale s potěšením do naší nabídky zapojujeme i poveden...

INFORMACE

AUTOR
Sylva Petrová
DIMENZE
5,53 MB
NÁZEV SOUBORU
České sklo.pdf

POPIS

Publikace je 2. revidovaným, doplněným a rozšířeným vydáním z roku 2001, jehož podstatná část byla zničena při povodních a mezi odbornou i laickou veřejnost se dostala pouze sporadicky. Prioritně se publikace věnuje vývoji výtvarných forem části české sklářské produkce, která bývá nazývána autorským sklem (skleněnou plastikou a tvorbou objektů) nebo také individuálním designem. Analyzuje specifickou sklářskou disciplínu, která svým časným zrodem, šíří a uměleckými výsledky předběhla vývoj ve světě o řadu let, a je proto stále vysoce aktuální. Kniha dokumentuje a analyzuje zrod fenoménu českého autorského skla po roce 1945 v kontextu dobových souvislostí, ale také sumarizuje důležité milníky českého skla před 2. světovou válkou, které pozdější vývojovou etapu předznamenaly. Jde o jedinou odbornou publikaci svého druhu, pojatou do značné míry encyklopedicky, vybavenou proto i rozsáhlým dokumentačním materiálem. Kromě vlastních textů obsahuje 360 barevných fotografií nejvýznamnějších dobových děl více než stosedmdesáti českých sklářů, jejich životopisy, portréty a bibliografické údaje.

Chcete si přečíst knihu?České sklo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sylva Petrová. Číst České sklo Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY