Neokopírovaná budoucnost: Polská dilemata 21. století

Neokopírovaná budoucnost: Polská dilemata 21. století - Dariusz Karłowicz | Jesuslecitona.org

...hovorů z období posledních patnácti let určený českým čtenářům ... Kniha "Neokopírovaná budoucnost - Polská dilemata 21. století" ... . Monografie se věnuje československým krajanům pobývajícím v Austrálii za první i druhé světové války. Zachycuje válečné osudy Čechoslováků, kteří na vzdálený kontinent odcestovali v době předválečné či meziválečné, ale také těch, kteří se zde ocitli až po Mnichovu nebo 15. březnu 1939 - mezi ně patřili především českoslovenští Židé. Autor mnoha knih, v roce 2018 mu vyšla v češtině kniha Neokopírovan ... Neokopírovaná budoucnost - Polská dilemata 21. století ... ... . Autor mnoha knih, v roce 2018 mu vyšla v češtině kniha Neokopírovaná budoucnost. Polská dilemata 21. století. V dubnu přednášel v Knihovně Václava Havla v Praze v rámci cyklu Poláci a Češi 30 let poté. Neokopírovaná budoucnost : polská dilemata 21. století / Dariusz Karłowicz ; z polských originálů přeložil Josef Mlejnek Autorzy : Karłowicz, Dariusz (1964- ) Współtwórcy : Mlejnek, Josef (1946- ). Tłumacz Centrum pro studium demokracie a kultury (Brno). Wydawca Wydawca : Brno : Centrum pro Studium Demokracei a Kultury Wydanie ... Karłowicz, Dariusz, 1964-Neokopírovaná budoucnost : polská dilemata 21. století / Dariusz Karłowicz ; z polských originálů přeložil Josef Mlejnek. -- 1. vydání Brno : Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), 2018. Neokopírovaná budoucnost. Polská dilemata 21. století - Dariusz Karłowicz . Kniha současného polského filosofa Dariusze Karłowicze (1964) Neokopírovaná budoucnost zahrnuje výbor esejů, úvah a rozhovorů z období posledních patnácti let určený českým čtenářům. kniha v 21. století - Kniha ve 21. století (2016) Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století. Rozhovory s andělem. ... Vzpomínky na budoucnost - Nevyřešené záhady minulosti. První doteky - škola hry na příčnou flétnu: Doprovody - dvě flétny, flétna a kytara, flétna a klavír ... Královna a patronka Polska. Ralf Gustav Dahrendorf (1. května 1929 Hamburk, Německo - 17. června 2009 Kolín nad Rýnem) byl německo-britský sociolog, politolog, filosof a liberální politik.Byl považován za jednu z předních osobností společenských věd. Osobní svoboda byla pro něj nejvyšším dobrem a její ochrana a zachování jeho životním zájmem....

INFORMACE

AUTOR
Dariusz Karłowicz
DIMENZE
9,62 MB
NÁZEV SOUBORU
Neokopírovaná budoucnost: Polská dilemata 21. století.pdf

POPIS

Kniha současného polského filosofa Dariusze Karłowicze (1964) Neokopírovaná budoucnost zahrnuje výbor esejů, úvah a rozhovorů z období posledních patnácti let určený českým čtenářům. Autor stál v roce 2003 spolu s Markem Cichockým u zrodu významného časopisu Teologia Polityczna. Původně tlustá „ročenka“ se nakonec proměnila v internetový portál a nakladatelství, ale především se stala jedním z vlivných míst, kde se vytvářejí témata polské veřejné debaty. Je zajímavé sledovat, jaká náplň se dostává pojmu „politická teologie“ v kontextu nezaměnitelného polského údělu, který ve svých textech i v rozhovorech Karłowicz reflektuje – nejde jen o současné geopolitické rozložení, ale především o civilizační, kulturní a náboženské dějiny našeho kontinentu. Podle dramatika Antoniho Libery je autorovou obrovskou předností právě znalost dějin a filosofie – a on obě oblasti ovládá s mimořádnou suverenitou. Chápe naši dobu jako výslednici působení různých sil na pozadí v podstatě několika tisíc let. To je v současné době vzácná kvalifikace. A druhou předností Karłowiczova psaní – studií, esejů a fejetonů – je podle A. Libery to, že svou sokratovskou metodou dokáže čtenáře strhnout od prvních vět. Začíná od věcí, zdálo by se, obyčejných, převzatých ze zpráv nebo z titulků novin. A náhle se ukazuje, že ony věci, jimiž právě žijeme, mají své kořeny velice hluboko v dějinách.

Chcete si přečíst knihu?Neokopírovaná budoucnost: Polská dilemata 21. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dariusz Karłowicz. Číst Neokopírovaná budoucnost: Polská dilemata 21. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY