Měli odvahu žít: Odboj na Uherskobrodsku

Měli odvahu žít: Odboj na Uherskobrodsku - Miroslava Poláková | Jesuslecitona.org

...ý Prodat knihy. Knihy s tématem odboj. ... Měli odvahu žít - Odboj na Uherskobrodsku - Poláková ... ... ... Měli odvahu žít Odboj na Uherskobrodsku v... Muži z Ringway Českoslovenští parašutisté... Bili nás pruty železnými 1939, ... Aktuálně.cz - kompletní zpravodajství, zprávy z domova i ze světa. Popravy i pálení zaživa. Na Uherskobrodsku byla válka krutá až do posledních dní 25. září proběhlo v Letohradě slavnostní vyhlášení 28. ročníku Cen Egona Ervína Kische. Hla ... Měli odvahu žít (Miroslava Poláková) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . ročníku Cen Egona Ervína Kische. Hlavní cenu obdržela Miroslava Poláková za publikaci Měli odvahu žít: Odboj na Uherskobrodsku v letech 1939-1945. Publikaci vydalo Nakladatelství Academia v roce 2018. Měli odvahu žít Odboj na Uherskobrodsku v letech 1939-1945 MIRoSLAVA PoLáKoVá Kniha je výsledkem téměř třicetiletého vě-deckého úsilí, se kterým se autorka věnova - la získávání primárních pramenů k proble-matice odboje na území politického okresu Uherský Brod v letech 1939-1945. Téma, Řada z nich o událostech z války promluvila úplně poprvé. Jejich vzpomínky jsou součástí dvou svazků knihy Měli odvahu žít, která vyšla loni těsně před Vánocemi. Poláková v ní popisuje antifašistický odboj na Uherskobrodsku v letech 1939-45. Na Uherskobrodsku byla válka krutá až do posledních dní. Studie historičky Miroslavy Polákové "Měli odvahu žít" popisuje násilnosti na Uherskobrodsku na konci 2. světové války. Rudá armáda....

INFORMACE

AUTOR
Miroslava Poláková
DIMENZE
3,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Měli odvahu žít: Odboj na Uherskobrodsku.pdf

POPIS

Kniha vycházející pod názvem Měli odvahu žít je výsledkem téměř třicetiletého vědeckého úsilí, se kterým se autorka PhDr. Miroslava Poláková, Ph.D. věnovala získávání primárních pramenů k problematice odboje na politickém okrese Uherský Brod v letech 1939 až 1945. Téma za dobu uplynulých 70 let v komplexnosti nezpracované je rozděleno podle časového sledu do 6 kapitol a svým rozsahem dosahuje téměř 800 stran. Vedle archivních materiálů kniha vychází i z ústních výpovědí více než 140 osob a svým obsahem je plně začleněna do celoprotektorátního dění. Doplněna je tabulkami a více než 520 fotografiemi.

Chcete si přečíst knihu?Měli odvahu žít: Odboj na Uherskobrodsku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslava Poláková. Číst Měli odvahu žít: Odboj na Uherskobrodsku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY