Giacomo a Henrietta: The Romance of Casanova v úpravě Bohumila Slámy

Giacomo a Henrietta: The Romance of Casanova v úpravě Bohumila Slámy - Richard Aldington | Jesuslecitona.org

...rdopedie Romance v a cd. ... • russian romances v a cd • russian romance v a cd • a classical romance ... Giacomo a Henrietta - The Romance of Casanova v úpravě ... ... ... The Romance of Casanova v úpravě Bohumila Slámy - Richard Aldington ... Vyberte si z knih od autora Richard Aldington na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Tituly od Richard Aldington na Gorila.sk. Najširší výber titulov na slovenskom trhu, výhodné ceny a nízke poštovné. Len na Gorila.sk Giacomo a Henrietta. The Romance of Casanova v úpravě Bohumila Slámy - Richard Aldingt ... Giacomo a Henrietta - Richard Aldington - za 7,59 ... ... . Len na Gorila.sk Giacomo a Henrietta. The Romance of Casanova v úpravě Bohumila Slámy - Richard Aldington Úchvatný milostný a dobrodužný román předního anglického básníka a spisovatele první poloviny minulého století Richarda Aldingtona, spolu a Hemingwayem, Fitzgeraldem a dalšími příslušníka ‚ztracené generace', poznamenané ... Giacomo a Henrietta: The Romance of Casanova v úpravě Bohumila Slámy Malé velké zombie: Hra o přežití v krutém světě Dotyk jako lék z pohledu čínské medicíny 90 let Domu umění města Brna - Historie jednoho domu: Architektura, historie, výstavy, kulturní činnost 1910 - 2000 včetně Seznamu vystavených prací a Seznamu výstav a Co je spravedlivé, kvasí a stává se silou... - Ce qui est juste fermente et devient force...: Válečná cesta Ivana Matouška, důstojníka československé a francouzské ka Generace 89 . Antologie Generace 89 přináší reprezentativní výběr z tvorby těchto scenáristů a výtvarníků, nabízí průřez dobově oblíbenými žánry a zároveň ukazuje, jakých vizuálních podob český a slovenský komiks na přelomu osmdesátých a devadesátých let nabýval....

INFORMACE

AUTOR
Richard Aldington
DIMENZE
6,33 MB
NÁZEV SOUBORU
Giacomo a Henrietta: The Romance of Casanova v úpravě Bohumila Slámy.pdf

POPIS

Úchvatný milostný a dobrodužný román předního anglického básníka a spisovatele první poloviny minulého století Richarda Aldingtona, spolu a Hemingwayem, Fitzgeraldem a dalšími příslušníka ‚ztracené generace‘, poznamenané traumaty 1. světové války. Aldington, v mládí autor nesmlouvavých básní a kritických próz, se v pokročilém věku uchýlil k romantickému žánru, avšak vysokou kulturu a průraznost myšlení, stejně jako mimořádný vypravěčský talent a hluboké lidoznalectví si v něm plně zachoval. Jde o přesvědčivě vyjádřený příběh věčného boje dobra se zlem, v němž je dobro sice jako téměř vždy v defenzívě, avšak přesto je nesmírně silné a proto ideově nepotlačitelné. Casanova, svůdce žen, dobrodruh a podvodník, je na sklonku života postaven před ožehavovu otázku, zda to byl on, kdo s ženami manipuloval, nebo zda ve skutečnosti nemanipulovaly ony s ním. Dokáže si vzpomenout pouze na jedinou ženu, která ho milovala skutečně a čistě - na Henriettu. Nakladatel Bohumil Sláma původní Aldingtonův text zkrátil a upravil, čímž mu přidal na kompaktnosti a vyzdvihl jeho poselství.

Chcete si přečíst knihu?Giacomo a Henrietta: The Romance of Casanova v úpravě Bohumila Slámy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Richard Aldington. Číst Giacomo a Henrietta: The Romance of Casanova v úpravě Bohumila Slámy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY