Jsem ražen z českého kovu: Několik kapitol o sv. Prokopovi, Sázavě a Emauzích

Jsem ražen z českého kovu: Několik kapitol o sv. Prokopovi, Sázavě a Emauzích - Method K. Klement | Jesuslecitona.org

...Jsem ražen z českého kovu (Několik kapitol o sv ... VIAF ID: 69922480 (Personal) ... . Prokopovi, Sázavě a Emauzích) Kniha je osobním pohledem autora na slovanství a svatoprokopský kult a přináší poznatky k sázavské a emauzské problematice. Počet stran: 194, fotografie. Vynikající stav. Jsem ražen z českého kovu : několik kapitol o sv. Prokopovi, Sázavě a Emauzich by Bohumil Svoboda ( Book ) Legenda o sv. Prokopu; báse Jaroslava Vrchlického. Illustravali Karel a Adolf Liebscher by Jaroslav ... Jsem ražen z českého kovu několik kapitol o sv. Prokopovi ... ... . Illustravali Karel a Adolf Liebscher by Jaroslav Vrchlický ( ) Sv. Koupit Koupit eknihu. Několik kapitol o sv. Prokopovi, Sázavě a Emauzích. Dějiny Sázavy a Emauzského kláštera. Známý pražský benediktin (1889-1979) proslulý především jako obnovitel slávy Sázavy, napsal v letech 1945-1957 několik kapitol o svatoprokopských legendách a také o dějinách Sázavy a Emauzského kláštera jako pokračovatele sázavských slov anských ... Dom Alban Schachleiter, OSB (20. ledna 1861 - 20. června 1937) byl německý římskokatolický duchovní, benediktin a v letech 1908-1920 opat pražského Emauzského kláštera.Jde o kontroverzní osobu, vzhledem k jeho sympatizaci s nacionálním socialismem na sklonku života. Několik kapitol o sv. Prokopovi, Sázavě a Emauzích. Jsem ražen z českého kovu Method K. Klement Jsem ražen z českého kovu : několik kapitol o sv. Prokopovi, Sázavě a Emauzich by Bohumil Svoboda ( Book ) 2 editions published ... Jsem ražen z českého kovu : několik kapitol o sv. Prokopovi, Sázavě a Emauzich: Kardinál Josef Beran : životní příběh velkého vyhnance: Kardinál Tomášek : generál bez vojska- ? Kardinál Tomášek : svědectví o dobrém katechetovi, bojácném biskupovi a statečném kardinálovi Výklad paní Mgr. Jaroslavy Matoušové, kastelánky kláštera Sázava - Národního památkového ústavu doplňujeme upozorněním na knihu nazvanou "Jsem ražen z českého kovu", kterou vydalo Občanské sdružení Karel IV. Několik kapitol, které o sv. Prokopovi, Sázavě a Emauzích sepsal P. Method K. Klement OSB k vydání připravil PhDr. Klement shrnul svůj zájem o Sázavu v knize "Jsem ražen z českého kovu". Věnoval ji životu svatého Prokopa i pozdější svatoprokopské tradici. Vycházel z pohledu benediktina, a tak si mohl všimnout věcí, které by klasickému historikovi mohly uniknout. Method Klement, Jsem ražen z českého kovu. Několik kapitol o sv. Prokopovi, Sázavě a Emauzích, Praha 2002. Jaroslav Kolár - Markéta Selucká (edd.), Středověké legendy o českých světcích, Brno 2011. Jiří Kraus, Rétorika v evropské kultuře, Praha 1998. 61...

INFORMACE

AUTOR
Method K. Klement
DIMENZE
8,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Jsem ražen z českého kovu: Několik kapitol o sv. Prokopovi, Sázavě a Emauzích.pdf

POPIS

Známý pražský benediktin (1889–1979) proslulý především jako obnovitel slávy Sázavy, napsal v letech 1945–1957 několik kapitol o svatoprokopských legendách a také o dějinách Sázavy a Emauzského kláštera jako pokračovatele sázavských slovanských tradic, jak to určil jeho velký zakladatel císař a král Karel IV. Autor se zde pokusil především očistit původní románskou legendu od pozdějších především barokních nánosů. Tato knížka je vydávána u příležitosti znovuoživení řeholního života na Sázavě s příchodem slovanských mnichů řádu sv. Basila Velikého.

Chcete si přečíst knihu?Jsem ražen z českého kovu: Několik kapitol o sv. Prokopovi, Sázavě a Emauzích ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Method K. Klement. Číst Jsem ražen z českého kovu: Několik kapitol o sv. Prokopovi, Sázavě a Emauzích Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY