Nedávno tu byli: Portréty osobností z jedné výrazné generace

Nedávno tu byli: Portréty osobností z jedné výrazné generace - Jaroslav Štěpaník | Jesuslecitona.org

...jin brněnských časopisů" článek ve sborníku nebo kapitola v knize "K jubileu Bohumila Marčáka ... Nedávno tu byli. Portréty osobností z jedné výrazné generace ... . Z prací Bohumila Marčáka "článek v odborném periodiku "Bohumil Marčák" Monografie "Nedávno tu byli. Portréty osobností z jedné výrazné generace" "Rozmluvy bez klavíru. Věra a Vlastimil Lejskovi s Janem Trojanem" Monografie "Klub moravských skladatelů: 22 let obnovené činnosti" Www stránky "Zemřel skladatel a pianista Vlastimil Lejsek" Monografie "Kalendárium Masarykovy univerzity 1919-2019" "Sedmkrát sedm kruhů: Jaroslav Šabata - příběh paradoxního politika" Ostatní literatura "Nedávno tu byli. Portréty osobností z jedné výrazné generace" "Místa zkropená krví. Kounicovy Studentské kol ... Nedávno tu byli -- Portréty osobností z jedné výrazné generace ... . Portréty osobností z jedné výrazné generace" "Místa zkropená krví. Kounicovy Studentské koleje v Brně v letech nacistické okupace 1940-1945" "Zemřel Jaroslav Šabata (2. Mezi portréty osobností z jedné výrazné generace zařadil spisovatel a novinář Jaroslav Štěpaník ve své nejnovější knize Nedávno tu ještě byli také malíře a grafika, designéra, publicistu a pedagoga Jana Rajlicha (10. 4. 1920 - 27. 11. 2016), který dal Brnu image hlavního města grafického designu. Portréty osobností z jedné výrazné generace Autor: Jaroslav Štěpaník. Knížka nabízí 32 portrétů osobností Brna, rodáků či příchozích, kterým se město stalo místem trvalého pobytu a srdeční záležitostí. ... radost, vědomosti, napětí i vášeň a mnoho dalšího formou knih již 14 let. Za tu dobu jsme pro Vás ... Nedávno tu byli - Portréty osobností z jedné výrazné generace - Portréty osobností z jedné výrazné generace - Jaroslav Štěpaník . Knížka nabízí 32 portrétů osobností Brna, rodáků či příchozích, kterým se město stalo místem trvalého pobytu a srdeční záležitostí. Jaroslav Štěpaník: Nedávno tu byli cena od 123 Kč… Publikace: Nedávno tu byli - Portréty osobností z jedné výrazné generace - Jaroslav Štěpaník. Knížka nabízí 32 portrétů osobností Brna, rodáků či příchozích, kterým se město stalo místem trvalého pobytu a srdeční záležitostí. Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK Nedávno tu byli: Portréty osobností z jedné výrazné generace. Normální malba / Normal painting. Kmotra. Obléhání Macindawu: Hraničářův učeň - Kniha sedmá ... Nedávno tu byli. Portréty osobností z jedné výrazné generace - Jaroslav Štěpaník. star star star star ...

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Štěpaník
DIMENZE
9,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Nedávno tu byli: Portréty osobností z jedné výrazné generace.pdf

POPIS

Knížka nabízí 32 portrétů osobností Brna, rodáků či příchozích, kterým se město stalo místem trvalého pobytu a srdeční záležitostí. Stali se brněnskými patrioty, každý z nich se zapsal do dění, dnes již historie Brna. Většina se narodila ve dvacátých letech minulého století, v šedesátých letech byli zpravidla již obecně známi, měli za sebou kus díla, u mnohých jejich práce a tvorba kulminovaly. Do života všech různým způsobem zasáhly události roku 1968 a následné období normalizace. Portréty se opírají o rozhovory uveřejňované v letech 2003 až 2009 v tehdejší Literární příloze časopisu KAM. Autor se s každou z osobností vícekrát setkal, jejich slova zachycoval na zvukový záznam. Přepis všech rozhovorů před zveřejněním byl autorizován. Knižní vydání je jen drobně stylisticky upraveno, opatřeno potřebnými věcnými informacemi a chronologickými daty, případně doplněno postřehy či glosami autora. Třicet dva z osobností, především z okruhu kultury a umění, ale i několik z jiných oblastí vyprávějí samy o tom, co považovaly ve svém životě za klíčové a podstatné. Významnou roli sehrává i město, v němž žily a pracovaly.Těch 32 je jen částí z významných osobností jedné generace, připomíná autor a píše: „Už mezi námi nejsou. Všech si vážím, s některými jsem se osobně sblížil, s několika spřátelil a chybí mi.“Třicátou třetí je paní Milena Flodrová, historička a znalkyně Brna která nadále neúnavně dává své znalosti a síly ve prospěch svého města. Její úvodní slovo je též převzato též z někdejšího rozhovoru v KAMu.

Chcete si přečíst knihu?Nedávno tu byli: Portréty osobností z jedné výrazné generace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Štěpaník. Číst Nedávno tu byli: Portréty osobností z jedné výrazné generace Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY