Klika byla vysoko

Klika byla vysoko - Roman Szpuk | Jesuslecitona.org

..., a přitom fascinujících detailů, které zůstávají ostatními neobjevené ... Klika byla vysoko- Roman Szpuk - Diskuze a zkušenosti ... ... . Zatím poslední kniha Romana Szpuka má název Klika byla vysoko a jedná se o jakýsi „tříletý životopis", resp. autorovo ohlédnutí se za roky 2015 - 2018, za tím, co ho potkalo na toulkách přírodou i mezi lidmi a co dle jeho názoru stálo za zaznamenání. Básník, meteorolog a vnímavý pozorovatel v rozsáhlé autobiografické próze Klika byla vysoko vykresluje toulky divokou přírodou. Zachytává obyčejné, a přitom fascinující detaily, které zůstávají o ... Klika byla vysoko - Roman Szpuk | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Zachytává obyčejné, a přitom fascinující detaily, které zůstávají ostatními neobjevené. Bohatým a hutným jazykem přibližuje svět Začátkem letošního roku vyšla Romanu. Szpukovi do třetice rozsáhlá autobiografická próza, v níž se nám představuje jako vnímavý pozorovatel obyčejných, a přitom fascinujících detailů, které zůstávají ostatními neobjevené."Tu květnovou noc klesla přízemní teplota na minus 4,2stupně. Klika byla vysoko volně navazuje na Chraplavé chorály (nominované na cenu Josefa Škvoreckého) a kritikou vyzdvihovanou knihu A zavaž si tkaničky. O knize Básník, meteorolog a vnímavý pozorovatel v rozsáhlé autobiografické próze Klika byla vysoko vykresluje toulky divokou přírodou. Aktuálně.cz - kompletní zpravodajství, zprávy z domova i ze světa...

INFORMACE

AUTOR
Roman Szpuk
DIMENZE
10,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Klika byla vysoko.pdf

POPIS

V rozsáhlé autobiografické próze Klika byla vysoko popisuje básník, meteorolog a tulák Roman Szpuk část svého života, strávenou zejména v lesích Šumavy. Představuje se jako vnímavý pozorovatel obyčejných, a přitom fascinujících detailů, které zůstávají ostatními neobjevené. Bohatým a hutným jazykem přibližuje svět mezi rostlinami a zvířaty, který je většině lidí vzdálený. Zároveň však žije ve všední realitě, otevřeně popisuje návštěvy nemocné matky a starých lidí upoutaných na lůžka. Setkává se s tuláky, samotáři a blázny, modlí se, spí venku, prochází lesem za každého počasí. V jeho autentických deníkových záznamech znovu ožívá tradice romantiků, poutníků, hledačů a rozervanců. Text plyne svobodně jako Szpukova milovaná oblaka a jer prokládán krátkými básněmi – haiku. Knihu doplňují autorovy fotografie, pořízené vlastnoručně vyrobenou camerou obscurou.

Chcete si přečíst knihu?Klika byla vysoko ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roman Szpuk. Číst Klika byla vysoko Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY