Internace biskupů

Internace biskupů - František Kolouch | Jesuslecitona.org

... Josef Beran byl od červ-na 1949 do dubna 1951 internován v pražském Arcibiskupském palá-ci, poté do dubna 1953 v Růžodolu u Liberce (na foto) ... Internace biskupů - František Kolouch | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Místa Beranovy internace byla přísně tajena, byla střežena ozbrojenými příslušníky Státní bezpečnosti se psy, do domů Kniha: Internace biskupů Autor: František Kolouch Kniha se zabývá internací biskupů římskokatolické církve Josefa Hloucha a Karla Skoupého v době komunistického režimu v Československu, v letech 1949-1968. Internace biskupů Josefa Hloucha a Karla Skoupého v době komunismu Detail práce Upozornění: Informace získané z popisných dat či souborů u ... Internace biskupů - František Kolouch | Kniha na Alza.cz ... . Internace biskupů Josefa Hloucha a Karla Skoupého v době komunismu Detail práce Upozornění: Informace získané z popisných dat či souborů uložených v Repozitáři závěrečných prací nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. Kniha Internace biskupů Přidat komentář. PetrákGabriel. 15.12.2018. Velmi podrobná studie, dobře se čte a seznamuje čtenáře s dalším zločinem komunismu. ... Kniha se zabývá internací biskupů římskokatolické církve Josefa Hloucha a Karla Skoupého v době komunistického...

INFORMACE

AUTOR
František Kolouch
DIMENZE
7,22 MB
NÁZEV SOUBORU
Internace biskupů.pdf

POPIS

Kniha se zabývá internací biskupů římskokatolické církve Josefa Hloucha a Karla Skoupého v době komunistického režimu v Československu, v letech 1949–1968. Představuje snahy poúnorové komunistické vlády o přeměnu římskokatolické církve na národní církev, podřízenou státu, a neúspěšná vyjednávání zástupců vlády s biskupy. Stěžejní část knihy se zabývá internací biskupů na příkladu českobudějovického biskupa Josefa Hloucha a brněnského biskupa Karla Skoupého. Oba biskupové byli nejdříve zadržováni ve svých rezidencích a později odvezeni mimo diecézi a řadu let internováni v utajovaných objektech pod dohledem Státní bezpečnosti. Hlavními zdroji jsou archivní materiály a svědectví pamětníků. Na jejich základě popisuje běžný život biskupů v internaci a její organizaci. Výsledek je systematické a faktografické zpracování internace biskupů, jednoho z mnoha zločinů komunistického režimu v rámci pronásledování římskokatolické církve v Československu.

Chcete si přečíst knihu?Internace biskupů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Kolouch. Číst Internace biskupů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY