Novohradsko – Stopy lidí

Novohradsko – Stopy lidí - Václav Vochozka | Jesuslecitona.org

...ie. Na Novohradsku žije od roku 1958. Pracoval tu jako lesník ... Novohradsko - stopy lidí (Václav Vochozka) ... . Popisuje oblast mezi Kaplicí, Novými Hrady až na Pohoří. Historii, jak se tu žije od dob Buquoyů, přes nedávnou éru komunistů až do dneška. Nečekejte tedy turistické tipy na ... Kniha: Novohradsko - Václav Vochozka. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. ... Kniha pojednává o historii kraje, popisuje historii vzdálenou i nedávnou, příběhy lidí dávno zemřelých i současníků. Kreslí osudovou linku kraje, ... 0 hodnocení Novohradsko - ... Nejraději má místa, která nikdo nezná - Českobudějovický deník ... . Kreslí osudovou linku kraje, ... 0 hodnocení Novohradsko - Stopy lidí 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Kniha pojednává o historii kraje, popisuje historii vzdálenou i nedávnou, příběhy lidí dávno zemřelých i současníků. Kreslí osudovou linku kraje, který dramaticky střídal období vzkvětu a temna. Představení knihy "Novohradsko - stopy lidí" - Václav Vochozka (14.2.2019) Dne 14. února se v Kulturně-spolkovém domě konala prezentace knihy našeho spoluobčana pana Václava Vochozky „Novohradsko - stopy lidí". Čekali jsme velkou účast, ale skutečnost byla taková, že sál skoro praskal ve švech! Prokop napsal/a o Novohradsko - Stopy lidí Skvěle udělaná a vypravená publikace, množství historických i současných fotografií se zajímavým a poutavým komentářem. Nejen pro člověka, který místo důvěrně zná, ale i pro každého, kdo se chce o místech a lidech, kteří zde žili a žijí dozvědět víc. Novohradsko - stopy lidí kniha od: Václav Vochozka. 100 % 2 hodnocení ... Během prvních poválečných let a vysídlování pohraničí zaniklo na Novohradsku asi 45 až 70 vesnic. Patřily mezi ně například Stříbrné Hutě, Mikulov nebo Klepná. Podle dostupných údajů za okresy Nové Hrady a Kaplice je muselo v té době opustit asi 20 tisíc lidí. Jiné zdroje však uvádějí odlišné počty. Kniha pojednává o historii kraje, popisuje historii vzdálenou i nedávnou, příběhy lidí dávno zemřelých i současníků. Kreslí osudovou linku kraje, který dramaticky střídal období vzkvětu a temna. UKÁZKA. Novohradsko - Stopy lidí Václav Vochozka. Novohradsko. Stopy lidí; Novohradsko. Stopy lidí ... Kniha pojednáv...

INFORMACE

AUTOR
Václav Vochozka
DIMENZE
8,60 MB
NÁZEV SOUBORU
Novohradsko – Stopy lidí.pdf

POPIS

Kniha pojednává o historii kraje, popisuje historii vzdálenou i nedávnou, příběhy lidí dávno zemřelých i současníků. Kreslí osudovou linku kraje, který dramaticky střídal období vzkvětu a temna. Autor se v osobním vyprávění vrací až do hlubokých počátků osídlení kraje, velký prostor věnuje jeho rozkvětu za vlády Buquoyů, aby se dostal až do blízké minulosti a současnosti, kde se zaměřuje zejména na tématy krajiny a lesa. Chronologickou linku protkává osobními příhodami se specifickým humorným nádechem. Ve výsledku předestře čtenáři ucelený obraz života kdysi a dnes v tajemné oblasti Novohradských hor. Kniha obsahuje 30stránkovou fotogalerii se souborem unikátních historických fotografií z oblasti kolem Hojné Vody, někdejšího loveckého zámku Žofín nebo Černého údolí, pocházejících z přelomu 19. a 20. století. Celkem obsahuje přes 80 historických fotografií, aktuální letecké a krajinářské fotografie i porovnávací fotografie významných míst dnes a před stoletím.

Chcete si přečíst knihu?Novohradsko – Stopy lidí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Vochozka. Číst Novohradsko – Stopy lidí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY