Mák jako potravina a droga

Mák jako potravina a droga - Jan Novák, | Jesuslecitona.org

...růdy, obsahové látky, pěstování a využití ... Mák jako potravina a droga levně, cena 388 Kč | Srovnání ... ... . Zpracování máku v kuchyni je věnován Makový receptář s téměř 200 recepty - sladké či slané pečení i hlavní jídla, makové nápoje a likéry, saláty atd. Mák jako potravina a droga je další knihou ze série Fotografické atlasy, a i tentokrát obsahuje Receptář jídel. Mák jako potravina a droga Jan Novák, Helena Novákov á. 499 Kč ... Kniha Mák jako potravina a droga P ... Mák jako potravina a droga - Knihy.cz ... . 499 Kč ... Kniha Mák jako potravina a droga Prvá polovica knihy je zameraná na mak z botanického pohľadu - jeho typy a odrody, obsahové látky, pestovanie a využitie. Spracovaniu maku v kuchyni je venovaný Makový receptár s takmer 200 receptami - sladké či slané pečenie aj hlavné jedlá, makové nápoje a likéry, šaláty atď. Mák jako potravina a droga autor: Novák Jan, Nováková Helena doporučená cena: 499 Kč naše cena:419Kč Práce jako droga autor: Novák Tomáš ... Mák jako potravina a droga je další knihou ze série Fotografické atlasy, a i tentokrát obsahuje Receptář jídel. První polovina knihy je zaměřena na mák z botanického pohledu - jeho typy ... Mák jako potravina a droga-- autor: Novák Jan, Nováková Helena Práce jako droga-- autor: Novák Tomáš Droga zvaná letadla-- autor: Čech Jan Toto je cesta tvého jména/Oto droga twego imienia-- autor: Sulima-Suryn Andrzej Sladká droga-- autor: Fontana Martina Pochutnáváte si rádi na makových koláčích? Tak si dejte pozor, abyste se jich nepřejedli před jízdou autem. Mohli byste na to "dojet". Podle odborníků totiž moč jedlíků makových koláčů vykazuje stopy po morfinu a kodeinu, tedy silných drogách. Otestovat milovníky máku se ... Kniha Mák jako potravina a droga (Jan A. Novák) - rýchle dodanie knižky a nízku cenu so zľavou nájdete na Preskoly.sk. Neváhajte a inšpirujte sa množstvom kníh v najobľúbenejšom internetovom kníhkupectve na Slovensku. V Evropě lidé mák pěstovali od středověku. Jako potravinu, ale i kvůli bílé latexové šťávě, která vytékala z nařezaných makovic a má narkotické účinky.Nejstarší záznamy dokládající jeho pěstování pocházejí ze 6. tisíciletí před Kristem z oblasti Středomoří. Mák jako potravina a droga. Novák, Jan. Vydání: Aventinum 2018 | Jazyk: čeština | Signatura: Z 11571. Publikace věnovaná odpradávna pěstované rostlině máku setému, která se jako planě rostoucí nevyskytuje ve volné přírodě. Mák jako potravina a droga autor: Novák Jan A. doporučená cena: 499 Kč naše cena:464Kč Práce jako droga 2. Mák - potravina i droga. Z hlediska využitelnosti máku se nabízí dvojí pohled - mák coby léčivá rostlina pěstovaná pro farmaceutické účinky a mák jako potravina. Pro potravinářské účely se používají odrůdy, které obsahují nízké hladiny morfinových alkaloidů. Jde o mák semenného typu, tzv. mák setý....

INFORMACE

AUTOR
Jan Novák,
DIMENZE
11,34 MB
NÁZEV SOUBORU
Mák jako potravina a droga.pdf

POPIS

Mák jako potravina a droga je další knihou ze série Fotografické atlasy, a i tentokrát obsahuje Receptář jídel. První polovina knihy je zaměřena na mák z botanického pohledu - jeho typy a odrůdy, obsahové látky, pěstování a využití. Kromě máku setého (kuchyňského máku) je v knize pojednáno např. o máku listenatém, vlčím a o okrasných mácích, pěstovaných na zahradách. Celá kapitola je věnována opiu - jeho chemickému složení, způsobům užívání, účinkům a nejznámějším opiátům. Zpracování máku v kuchyni je věnován Makový receptář s téměř 200 recepty - sladké či slané pečení i hlavní jídla, makové nápoje a likéry, saláty atd.

Chcete si přečíst knihu?Mák jako potravina a droga ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Novák,. Číst Mák jako potravina a droga Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY