Duše a tělo u Tertulliana: Dvě studie k Tertullianově antropologii

Duše a tělo u Tertulliana: Dvě studie k Tertullianově antropologii - Petr Kitzler | Jesuslecitona.org

... studie k Tertullianově antropologii KITZLER Petr Info: Oikoymenh, 2018 (1 ... Duse a telo u tertulliana | Sleviste.cz ... .) - brož., 123 str. EAN: 9788072983469 ISBN: 978-80-7298-346-9 Hodnocení: 0 hodnocení Duše a tělo u Tertulliana ... ISBN: 978-80-7298-346-9Počet stran: 123Vazba: brožovanáFormát: 130x202Rok vydání: 2018 Duše a tělo u Tertulliana Dvě studie k Tertullianově antropologii Autor: Petr Kitzler niha je věnována Tertullianovi z Kartága (3. stol. po Kr.), jednomu z prvních latinsky píšících raně křesťansk ... Duše a tělo u Tertulliana. Dvě studie k Tertullianově ... ... . stol. po Kr.), jednomu z prvních latinsky píšících raně křesťanských autorů, ... Duše a tělo u Tertulliana Dvě studie k Tertullianově antropologii Kitzler Petr Kniha je věnována Tertullianovi z Kartága (3. stol. po Kr.), jednomu z prvních latinsky píšících raně křesťanských autorů, a jeho názorům na lidskou duši, jež byly do ... Kniha: Duše a tělo u Tertulliana (Petr Kitzler). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať knižky, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť údaje - takzvané ... Duše a tělo u Tertulliana: Dvě studie k Tertullianově antropologii Kitzler, P. /Oikoymenh/ Stáhnout obálku ... druhá zkoumá jeho představy o původu a předávání této tělesné duše, jež je v posledku „odnoží" (tradux) duše Adamovy, z rodičů na jejich potomky. This book deals with Tertullian of Carthage (3. century AD), one of the first early Christian authors to write in Latin, and with his opinions on human soul that were heavily influenced by Stoicism. The first study analyses Tertullian's concept of the soul as corpus sui generis, the second study is dedicated to Tertullian's opinions about origin and transmission of this corporeal soul ... Kupte knihu Duše a tělo u Tertulliana od Petr Kitzler na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Duše a tělo u Tertulliana - dvě studie k Tertullianově antropologii Aristotelés, jeho předchůdci a dědicov é Poznáním osvobozovat budoucí Masaryk - Patočka - Havel Sny křesťanských proroků Hegel ve Francii. Francouzská recepce Hegelovy filosofie času ... Duše a tělo u Tertulliana. Dvě studie k Tertullianově antropologii. Praha: Filosofický ústav AV ČR - OIKOYMENH 2018 (Edice Oikúmené, 198), 123 s. ISBN 978-80-7298-346-9. From Passio Perpetuae to Acta Perpetuae: Recontextualizing a Martyr Story in the Literature of the Early Church. Berlin - München - Boston: Walter de Gruyter 2015 ... Kniha: Duše a tělo u Tertulliana(Petr Kitzler) a ďa...

INFORMACE

AUTOR
Petr Kitzler
DIMENZE
11,58 MB
NÁZEV SOUBORU
Duše a tělo u Tertulliana: Dvě studie k Tertullianově antropologii.pdf

POPIS

niha je věnována Tertullianovi z Kartága (3. stol. po Kr.), jednomu z prvních latinsky píšících raně křesťanských autorů, a jeho názorům na lidskou duši, jež byly do značné míry ovlivněny stoicismem. První studie se zabývá Tertullianovým pojetím lidské duše jako těla svého druhu (corpus sui generis); druhá zkoumá jeho představy o původu a předávání této tělesné duše, jež je v posledku „odnoží“ (tradux) duše Adamovy, z rodičů na jejich potomky. Kniha je doplněna exkursem o traducianismu v rané církvi a českým překladem vybraných kapitol Tertullianova spisu De anima.

Chcete si přečíst knihu?Duše a tělo u Tertulliana: Dvě studie k Tertullianově antropologii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Kitzler. Číst Duše a tělo u Tertulliana: Dvě studie k Tertullianově antropologii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY